خیرین یزدی در ساخت زورخانه به ترویج فرهنگ پهلوانی کمک کنند

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد بر همکاری مردم و خیرین در تداوم ساخت زورخانه ها در سطح استان برای جذب جوانان و گسترش ورزش باستانی تاکید کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزدمسعود شریعتی در مراسم بزرگداشت روز پهلوانی و باستانی که با حضور محمد رستگاری فرماندار شهرستان مهریز ، علی محمدعطاری رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان ، محمدحسین ارزانش رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان ، محمدحسن زارع رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهریز ، زارع معاون فرماندار و سید عباس طباطبایی بخشدار مرکزی شهرستان مهریز و جمعی از پیشکسوتان و ورزشکاران در زورخانه پوریای ولی یزد برگزار شد افزود: رشته پهلوانی از رشته های فعال ورزشی استان یزد است که در توسعه این رشته در سطح استان اقدامات خوبی را انجام داده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون در سطح استان یزد با همت و همراهی خیرین و مردم ورزشدوست زورخانه های بسیار خوبی برای جذب نسل جوان و ورزش وجود دارد .

مدیرکل ورزش و جوانان استان خاطر نشان کرد: در ورزش باستانی ارزش های دینی و فرهنگی ترویج و در بین جوانان و مردم انتقال پیدا می کند و این خود یک ارزش والا محسوب شده و همواره مورد تاکید است .

شریعتی ضمن تبریک این روز و با تشکر از اقدامات مسئولان ورزش باستانی استان یزد بر تداوم فعالیت ها در این حوزه مهم با همراهی خیرین و عموم علاقمند تاکید کرد .

وی با اشاره به اینکه جامعه ما به ورزش و ورزشکاران نگاه ویژه ای دارد گفت: همه می دانیم که رسیدن به جایگاه مد نظر و قابل قبول برای جامعه در ورزش با پهلوانی و صداقت و پشتکار امکان پذیر است.

شریعتی در پایان بیان داشت: پیشرفت در ورزش و رسیدن به قله های بلند در این حوزه با پایبندی به اصول اخلاقی و پهلوانی ممکن و محقق می شود که در این راستا ترویج فرهنگ پهلوانی در بین جوانان و ورزشکاران بسیار حائز اهمیت است.

در این مراسم باستانی کاران به ورزش و انجام حرکات مختلف باستانی و پهلوانی پرداختند .

 

بخش نظردهی بسته شده است..