موفقیتی دیگر از یزدیها:

نویسنده یزدی در چاپ کتاب رکورد زد

یکی از نویسندگان یزدی که از وی می توان به عنوان یک محققان و پژوهشگران بزرگ یزد نیز یاد کرد، با چاپ و نشر ۲۰ عنوان کتاب، رکورد چاپ کتاب در طول یک سال را از آن خود کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از مهر،حسین مسرت که از نویسندگان مطرح استان یزد است، دوستی و ارتباط نزدیکی با چهره های شاخص ادبی از جمله مهدی آذریزدی، ایرج افشار و … داشته است.

وی، متولد سال ۱۳۳۹ در یزد است و علاقه به نویسندگی و تحقیق و پژوهش از دوران نوجوانی با وی همراه بود تا جایی که امروز ده‌ها عنوان کتاب از وی به چاپ رسیده و امسال نیز با چاپ ۲۰ عنوان کتاب، آمار نشر کتاب توسط این نویسنده یزدی رکورد زنی خواهد شد.

حسین مسرت در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد کتابهای چاپ شده خود در سال جاری اظهار داشت: یکی از کتابهایی که امسال زیر چاپ رفت، کتاب «آذریزدی، شیفته کتاب» بود که به تازگی در سالگرد درگذشت این نویسنده شهیر از آن رونمایی شد.

وی کتاب از «خاک تا خشت، خشت از دیدگاه معماری و مردم شناسی» را نیز به عنوان دیگر کتاب منتشر شده خود در سال جاری معرفی کرد و افزود: این کتاب مصور است و در ۳۲۰ صفحه منتشر و روانه بازار شده است.

مسرت بیان کرد: «دیوان غیاث ‌الدین نقشبند یزدی» نیز در سال جاری به چاپ رسیده و در قطع وزیری و ۲۴۰ صفحه در اختیار علاقمندان به فرهنگ و ادب قرار گرفته است.

این نویسنده پرتلاش یزدی عنوان کرد: «رباعیات مومن یزدی» به همراه چند غزل و قطعه نیز امسال منتشر شده و مورد استقبال نیز قرار گرفته است.

مسرت که در زمینه گردآوری آثار نیز ید طولایی دارد، خاطرنشان کرد: کتابی با عنوان «فهرست الفبایی کتاب های خطی پزشکی کتابخانۀ وزیری یزد» نیز در سال گذشته گردآوری شد و امسال به چاپ رسید.

وی که از علاقمندان و نزدیکان مهدی آذریزدی و مهدی افشار است، عنوان کرد: امسال کتاب دیگری در مورد مهدی آذریزدی با عنوان «مشاهیر کتابشناسی معاصر ایران» و کتابی نیز در مورد ایرج اقشار با عنوان «استاد ایرج افشار» به چاپ رسیده که البته کتاب دوم هنوز روانه بازار کتاب نشده و زیر چاپ است.

مسرت با اشاره به کتابهایی که در دست اقدام برای چاپ است و به طور قطع در سال جاری به چاپ خواهد رسید نیز اظهار داشت: کتاب «بادیۀ عشق» شامل گزیده گفتارها درباره وحشی بافقی، «بستان نیاز و گلستان راز» شامل مناجات نامه سیدمحمد کاظم طباطبایی یزدی نیز در سال جاری منتشر خواهد شد.

این پژوهشگر و نویسنده یزدی ادامه داد: کتاب‌های «دیدگاه ها» درباره آثار دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن، «پویای فرهنگ» شامل جشن نامه استاد سید عبداعظیم پویا، «رضا سعیدی» شامل زندگی یکی از مشاهیر نشر کتاب ایران، «سیمای یزد»، «کتابشناسی اخوان ثالث»، «لطایف ‌التفسیر»، «مرغ طوفان» شامل زندگی، آثار و افکار فرخی یزدی، «میراث نیاکان» شامل یادنامه مهدی اخوان ثالث، «وقف نامه مسجد خضر شاه یزد» و «یزد، یادگار تاریخ» نیز از دیگر کتابهایی است که امسال منتشر خواهد شد.

وی همچنین عنوان کرد: کتاب دیگری با عنوان «کارنامه ۳۰ ساله حسین مسرت» نیز در سال جاری منتشر خواهد شد.

بخش نظردهی بسته شده است..