سینما دیجیتال اردکان راه‌اندازی می‌شود

no-thumbs

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان از راه‌اندازی سینما دیجیتال این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز"علی زمانیان" در حاشیه جلسه کمیسیون کارشناسی راه‌اندازی سینما دیجیتال اردکان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد در این رابطه گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان سینمایی کشور و با توجه دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد کشور مبنی بر تجهیز مجتمع‌های فرهنگی کشور به امکانات سینمایی، مقرر شد تا یکی از سالن‌های مربوط به مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردکان به سینما تبدیل شود.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی سینمای اردکان در راستای نیاز شهرستان به برنامه‌های فرهنگی به ویژه اکران فیلم‌های سینمایی روز و مطرح شدن آن در کمیسیون بند پنج، افزود: متاسفانه بعد از تعطیلی ۱۲ ساله سینمای اردکان که جزء تنها شهرستان دارای سینمای استان نیز بود، تاکنون موفق به راه‌اندازی سینمای اردکان نشده‌ایم.

زمانیان ادامه داد: موقعیت کنونی فرصت مناسبی برای جایگزینی سینمای اردکان خواهد بود تا دوباره شاهد رونق محیط فرهنگی شهرستان باشیم و با راه‌اندازی آن در یکی از مکان‌های پیشنهادی روحیه نشاط و فضای فرهنگی مناسبی را  در سطح شهر ایجاد کنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اردکان با اشاره به جلسه‌ای که با حضور مسئولان مربوطه شهرستان برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جلسه در خصوص مکان‌های موجود در شهرستان برای استقرار سینما دیجیتال شهرستان مورد بررسی قرار گرفت و به زودی مکان برپایی این سینما مشخص خواهد شد.

وی از تالار فرهنگ و تالار هنر اردکان به عنوان مکان پیشنهادی برپایی این سینما یاد کرد و افزود: تالار فرهنگ اردکان ظرفیت مناسبی برای تبدیل شدن به سینما دیجیتال دارد و تا کنون با توجه به اکران موردی چند فیلم سینمایی در این مکان، مورد رضایت و توجه مردم قرار گرفته که امیدواریم بتوانیم کاستی‌های موجود آن از جمله پرتردد بودن مسیر و مشکل پارکینگ آن را نیز حل کنیم.

زمانیان در پایان نیز تاکید کرد: این ظرفیت می‌تواند در توسعه و اعتلای فرهنگی شهرستان استفاده شود.

گفتنی است؛ سینما آزادی اردکان که در ۷۲ سال افتتاح شده بود، اکنون به مدت ۱۲ سال است که به حال خود رها شده اما یکسالی است که ساختمان آن توسط شهرداری این شهر خریداری شده ولی همچنان در تعطیلی به سر می‌برد!

بخش نظردهی بسته شده است..