امام جمعه اردکان :

خدمات صنایع استان یزد را نادیده نگیریم

امام جمعه اردکان گفت: خدمات و سرمایه گذاری های صنایع در استان یزد را نباید نادیده گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزحجت السلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر  در بازدید از مجتمع عظیم گندله سازی اردکان ضمن تاکید بر خدمات و سرمایه گذاری های ارزشمند صنایع و نادیده نگرفتن زحمات تلاشگران صنعت افزود: البته باید پذیرفت فعالیت و رشد صنایع تبعاتی هم دارد که قابل پیشگیری است .

وی ضمن تقدیر از مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اضافه کرد: بیان برخی موضوعات و انتقادات از فعالیت صنایع مبنی بر نادیده گرفتن خدمات ارزشمند آنها نیست بلکه نیت پیشگری و رفع برخی نارسایی ها و تبعات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ناشی از توسعه صنعت در منطقه است .

امام جمعه اردکان تصریح کرد: در خطبه های نماز جمعه در ماه مبارک رمضان صحبتی در همین مورد داشتم و بعد از آن مدیر مجتمع گندله سازی اردکان با حضور در دفتر بنده و گفتگوی مفصل وچند ساعته توضیحاتی در خصوص خدمات و اقدامات و نقش این مجتمع در توسعه منطقه دادند .

شاکر در ادامه با تاکید بر اینکه خیلی از مباحث صنعت تخصصی است و باید در فضای نخبگانی که تخصص دارند طرح و بحث شود افزود: در قرآن کریم سه دفعه تذکر داده شده است 'هیچ وقت نتیجه تلاش و زحمت دیگران را خوار و حقیر نشمرید ' و ما هم هرگز نمیخواهیم سرمایه گذاری هایی را که درشهرستان اردکان انجام شده است نادیده بگیریم اما همانطور که مصری نژاد ( مدیر مجتمع گندله سازی اردکان ) گفتند قطعاً توسعه صنعتی یک تبعاتی را هم دارد که برخی از تبعات طبیعی است مثل اینکه تکنولوژی پیشرفت کرده ما نیز قطعا باید یکسری از تبعات آنرا بپذیریم.

شاکر در ادامه اذعان کرد: خیلی از تبعات ناشی از رشد صنعت در اردکان قابل پیشگیری است ، بخصوص تبعات فرهنگی که ما بیشتر دغدغه مان مسائل فرهنگی و مذهبی است.

امام جمعه اردکان با یاد آوری ویژگی های مذهبی و فرهنگی اردکان گفت: به همین جهت در اردکان نسبت به نتایج و تبعات صنایع حساسیت بیشتری وجود دارد، مثل اینکه الان مسائل فرهنگی در کل کشور ما یک معضلاتی دارد اما وقتی به نام قم یا مشهد مقدس میرسیم قطعا باید حساسیت دیگری به عمل آید.

شاکر حضور نیروهای غیربومی که دارای فرهنگی متفاوت با مردم اردکان هستند و مشکلات محیط زیست را از معضلات توسعه صنایع عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکلات همچنان پیگیر هستیم البته نه به این معنی که بیاییم زحمات دیگران را پایمال کنیم و یا صنعتی را تعطیل کنیم که شدنی نیست و مانیز این موضوع را به خوبی می دانیم ، منظور این است که تاجایی که می توانیم این آسیب ها را کم کنیم.

همچنین در این بازدید امام جمعه اردکان از مدیر مجتمع گندله سازی دعوت کرد برای ارتباط بیشتر با مردم و پیشگیری از برخی شایعات علیه صنایع در نماز جمعه این شهرستان با مردم سخن بگوید .

محمود مصری نژاد مدیر مجتمع گندله سازی اردکان در ادامه پس از تشریح کامل فعالیت های گسترده و هزینه بر این مجتمع از جمله تامین انرژی برق با ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۰۰ مگاواتی ، بهره گیری از سیستم های مدرن تصفیه پساب کارخانه و نیز تکنولوژی غبار گیری برای پیشگیری از آلودگی هوا ، اقدامات زیر بنایی برای کاهش حداکثری مصرف آب ، ایجاد بیش از ۳۰۰ هکتار فضای سبز با هدف تلطیف محیط زیست و بکار گیری بیش از ۹۰ درصد از نیروهای بومی منطقه در این واحد تولیدی به پرسش های حاضران نیز پاسخ گفت .

بخش نظردهی بسته شده است..