نماینده بافق،مهریز،خاتم،ابرکوه و بهاباد:

حوزه‌های انتخابیه یزد درگیر بی‌عدالتی است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به عدم توازن در حوزه‌های انتخابیه استان یزد گفت: حوزه‌های انتخابیه این استان درگیر بی‌عدالتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزحجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد با اشاره به بی‌عدالتی‌های موجود در زمینه تقسیم نامتوازن برخی از حوزه‌های انتخاباتی در سطح کشور اظهار داشت: این بی‌عدالتی‌ها منجر به عدم توازن متناسب در تخصیص حوزه‌هایی از جمله حوزه انتخاباتی استان یزد شده است.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس بیان کرد: متاسفانه این عدم توازن و تعادل، باعث بروز مشکلات جدی برای نمایندگان این حوزه‌ها شده است زیرا گستردگی این حوزه‌ها و تعداد کم نمایندگان، آنها را در رسیدگی به معضلات و مسائل مردم با مشکلات جدی روبه‌رو کرده است.

زارع‌زاده با تاکید بر لزوم رفع این تبعیض و حل مسائل ناشی از آن خاطرنشان کرد: در مقام نماینده مردم در مجلس در صدد هستیم تا در آینده نزدیک، طرحی را برای اصلاح حوزه‌های انتخاباتی گسترده نظیر حوزه انتخاباتی استان یزد به صحن مجلس شورای اسلامی ببریم.

نماینده بزرگترین حوزه انتخاباتی کشور با بیان اینکه یکی از حوزه‌های انتخاباتی یزد، گستره شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز را در بر گرفته است، عنوان کرد: فاصله این شهرستان‌ها از یکدیگر بسیار زیاد است و نماینده عملا نمی‌تواند در یک یا دو حوزه بیشتر در طول یک ماه حضور داشته باشد.

وی با بیان اینکه صرف‌نظر از همه مشکلات موجود، طی مسافت بین این شهرستان‌ها کاری طاقت‌فرسا است، عنوان کرد: امیدواریم با ارائه طرحی همه‌جانبه‌نگر، این بی‌عدالتی و عدم توازن در حوزه‌های انتخاباتی به ویژه در استان یزد از بین برود.

نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد در مجلس یادآور شد: بحث عدم تعادل در تخصیص حوزه‌های انتخاباتی از نخستین دوره شکل‌گیری مجلس در زمان مشروطه آغاز شده تا جایی که از ۱۵۶ نماینده مردم در مجلس اول، ۶۰ نفر به تهران تعلق داشتند و این روند نامتعادل تخصیص تا سال‌های اخیر نیز ادامه یافته است.

بخش نظردهی بسته شده است..