کمپ سکونت‌گاهی بوم‌گردی در میبد احداث می‌شود‌

فرماندار میبد با اشاره به جاذبه‌های کردشگری شهرستان میبد، گفت: کمپ سکونت‌گاهی بوم‌گردی در میبد احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزحسین فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در میبد، با اشاره به دیدار امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان، فرماندار و معاون میراث فرهنگی یزد با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور، اظهار داشت: راه‌اندازی کمپ سکونت‌گاهی بوم‌گردی و تهیه پکیج تبلیغات برای شهرستان میبد دو محور مهم رایزنی‌ها با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور بود.

وی افزود: به‌حمدالله معاون گردشگری میراث فرهنگی در این دو محور موافقت خود را اعلام و دستورات خوبی داد که امیدواریم با پیگیری‌های جدی، این دو موضوع در شهرستان میبد اجرایی شود.

فلاح تعمیر و بازسازی اتوبوس دماغ‌دار آموزش و پرورش و قرار گرفتن آن در مسیر گردشگری را یکی از گام‌های توسعه گردشگری استان یزد و شهرستان میبد خواند و گفت: قرارگرفتن اتوبوس دماغ‌دار به عنوان "یواش‌تور" در مسیر گردشگری میبد در نوروز سال ۹۳ با استقبال کم نظیر گردشگران داخلی و خارجی مواجه شد.

وی با بیان اینکه شهرستان میبد به لحاظ بافت‌های تاریخی کم‌نظیر مانند نارین‌قلعه، مجموعه کاروان‌سرای شاه عباسی، یخچال خشتی، چاپارخانه، کبوتر خانه، ساباط، آب انبارها و خانه‌های قدیمی پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر و توسعه صنعت پاک گردشگری دارد، گفت: امیدواریم با حمایت و پشتیبانی سازمان میراث فرهنگی، در ابعاد مختلف شاهد توسعه روز افزون این صنعت در استان و شهرستان میبد باشیم.

فرماندار میبد با اشاره به رایزنی‌های امام جمعه میبد در ارتباط با اعتبارات بخش ندوشن گفت: با رایزنی‌های امام جمعه میبد در زمینه الحاق ندوشن به میبد مقرر شد تا اعتبارات سال ۹۴ بخش ندوشن به جمع اعتبارات شهرستان میبد اضافه شود.

بخش نظردهی بسته شده است..