مدارس مهریز ۴۳ مربی تربیتی و ورزشی کم دارد

no-thumbs

معاون پرورشی آموزش و پرورش مهریز از کمبود 43 مربی زن و مرد در دو حوزه تربیتی و ورزشی در مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزسید علیرضا طبایی فرد  در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد ۳۴ نفر آنها مربیان حوزه تربیتی و پرورشی و ۹ نفر بقیه نیز مربیان ورزش و تربیت بدنی هستند .


وی اضافه کرد: هم اکنون ۳۰ مربی تربیتی و ۱۸ مربی تربیت بدنی و ورزشی فعالیت های مختلف پرورشی و ورزشی افزون بر هشت هزار دانش آموز دختر و پسر مدارس این شهرستان را بر عهده دارند .

معاون پرورشی آموزش و پرورش مهریز اظهار داشت: در مجموع ۷۹۰ ساعت درس تربیتی و پرورشی در مدارس مهریز دارای کمبود مربی هستیم که برای جبران این مشکل از حق التدریس استفاده می کنیم .

طبایی فرد گفت: مربیان تربیتی در طول سال تحصیلی بر فعالیت دانش آموزان در قالب افزون بر ۸۰ رشته فرهنگی و هنری در مدارس نظارت عالیه دارند و وظایف را انجام می دهند .

وی اظهار داشت: ۲۶۰ نفر از دانش آموزان این شهرستان در سال تحصیلی جاری در مسابقات مختلف فرهنگی و هنری شرکت کردند که از این تعداد ۱۱۹ نفر آنها رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

این مسوول گفت: در مسابقه پرسش مهر رییس جمهوری نیز در مجموع ۳۵ نفر از فرهنگیان و دانش آموزان مهریزی رتبه های اول تا سوم استان یزد را کسب کردند .

طبایی فرد گفت: از این تعداد ۲۴ نفر را دانش آموزان دختر و پسر و بقیه را فرهنگیان در تمامی مقاطع تحصیلی تشکیل می دهد که در مجموع آمار بسیار خوبی است .

وی خاطر نشان کرد: کسب چهار رتبه برتر کشوری در رشته های داستان نویسی ، فیلم کوتاه ، طراحی رنگ و روغن و مقاله نویسی جزو افتخارات فرهنگیان و دانش آموزان این شهرستان در پرسش مهر یوده است .

 

بخش نظردهی بسته شده است..