یک مسئول عنوان کرد:

خروج یزد از منطقه قرمز گردشگری/رشد ۷ پله‌ای گردشگران آمریکایی به یزد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به رشد چند برابری گردشگران خارجی به وی‍ژه اروپایی استان یزد، از خروج اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از ونیز از از منطقه قرمز گردشگری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز"سید مصطفی فاطمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، در این باره تصریح کرد: خوشبختانه به تازگی کشور ایران که مدت‌ها از سوی کشورهای اروپایی در منطقه قرمز گردشگری قرار گرفته بود، از این منطقه خارج شده است.

وی افزود: حتی از نگاه برخی کشورها که بسیاری از مناطق گردشگری ایران را در منطقه زرد قرار داده‌ بودند، استان‌های جنوب شرق کشورمان مانند یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی، به لحاظ گردشگری جزو مناطق قرمز بودند که خوشبختانه اخیراً این مشکل برطرف شده است که قطعاً این موضوع تاثیر زیادی در حضور گردشگران اروپایی به استان یزد خواهد داشت.

فاطمی یادآور شد: البته استان یزد در سال‌های اخیر با رشد قابل توجه گردشگران خارجی مواجه بوده به نحوی که آمار گردشگران خارجی استان از ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر در سال ۱۳۹۱ به ۲۵ هزار نفر در سال ۱۳۹۲ و ۶۵ هزار نفر در سال گذشته افزایش داشته است.

وی بیشترین گردشگران خارجی استان یزد را به ترتیب فراوانی مربوط به کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ژاپن، چین، اتریش، کره جنوبی، سویس و آمریکا خواند و گفت: در این آمار و با مقایسه جدول فراوانی گردشگران سال ۱۳۹۲ استان یزد، چین کمترین رشد گردشگر و آمریکا بیشترین رشد را داشته است.

به گفته معاون گردشگری استان،  جایگاه کشور چین علی رغم رشد جمعیت گردشگرانش به استان یزد از مکان اول با پنج پله سقوط به جایگاه ششم تنزل کرده و در مقابل کشوری مانند آمریکا با هفت پله صعود از رده ۱۷‌ام به مکان دهم ارتقاء یافته است.

فاطمی در پایان نیز ترتیب فراوانی گردشگران استان در سال ۱۳۹۲را به ترتیب شامل گردشگران چین، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ژاپن، کره جنوبی، لهستان، ترکیه و روسیه اعلام کرد.

بخش نظردهی بسته شده است..