فرماندار بهاباد

به مخالفان توافق هسته ای: هیچ کس نباید داغ تر از دلسوزان نظام و رهبری باشد

فرماندار شهرستان بهاباد گفت: ایران، جزیره ثبات در منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از  خبرآنلاین ، عباس اقبال در سومین جلسه شورای اداری شهرستان بهاباد که با گرامیداشت یاد و خاطره شهید جلال دانش برگزار شد با اشاره به تلاش های دشمن برای ضربه به نظام گفت: دشمن تاکنون با تحریم ها، حمله های نظامی، ایجاد مشکلات اقتصادی و مشکلاتی دیگری که برای ایران به وجود آورد، می خواست این انقلاب را از بین ببرد که خوشبختانه با از رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و خدمت خالصانه نیروهای وفادار به انقلاب موفق نشد.

وی خاطرنشان کرد: تا این انسجام، وحدت و پشتیبانی مردم از نظام و رهبری وجود دارد، دشمن یقیناً روز به روز عقب نشینی می کند که جدید ترین عقب نشینی در جریان انرژی هسته ای بود.

فرماندار شهرستان بهاباد با اشاره به مذاکرات پیرامون مسئله هسته ای ایران افزود: آمریکا حتی فکر نمی کرد که ایران، هسته ای شود و یک کشور در حال توسعه این ادعا را داشته باشد و جزو باشگاه هسته ای قرار بگیرد. ما امروز این علم را در دانشگاه های خود تدریس می کنیم و می خواهیم از این انرژی و نعمت خداوندی استفاده صلح آمیز داشته باشیم.

اقبال با بیان اینکه دشمن به این نتیجه رسیده که ملت ایران راهی که رفته است بازگشتی ندارد، گفت: آمریکا اعلام کرده بود اگر می توانستیم پیچ و مهره های هسته ایران را باز می کردیم؛ بحمدا… در مذاکرات هسته ای که با هدایت رهبری، تدبیر دولت و حمایت مردم انجام شد شاهد بودیم همان کسی که می خواست این کار را بکند و حتی دانشمندان هسته را تهدید و تعدادی از آنها را شهید کرد و نتوانست جلوی بومی سازی دانش هسته ای را بگیرد؛ امروز ما سانتریفیوژهای پیشرفته ای ساخته ایم؛ آب سنگین را خودمان شروع کردیم؛ آزمایشگاه های متعددی را ایجاد کردیم و توانستیم غنی سازی را به ۲۰ درصد برسانیم.

وی افزود: دشمن در ۶ قطعنامه ای که علیه ایران صادر کرد قصد داشت تا انرژی هسته ای نداشته باشیم که به لطف خدا امروز شاهد هستیم قطعنامه ای را صادر کرد و انرژی هسته ای و غنی سازی ما را به رسمیت شناخت.

اقبال، با بیان اینکه بعضی از افراد ایراداتی به مسائل توافق هسته ای وارد می کنند، گفت: این مسائل بستگی به دید ما دارد اگر نیمه خالی لیوان را ببینیم، چیزی را از دست داده ایم؛ اگر در سطح کلی نگاه کنیم چیزی که بدست آوردیم و دشمن مجبور شد بعد از مذاکرات طولانی به ما بدهد این بود که پذیرفت ما انرژی هسته ای داشته باشیم و این یعنی به رسمیت شناختن غنی سازی ما که چیز کمی نیست.

وی افزود: افردی که مذاکره کردند افرادی بودند که دلسوز نظام بودند و حتی یک قدم هم عقب نشینی نکردند و هیچ کس نباید داغ تر از دلسوزان نظام و رهبری باشد.

 

آب انتقالی به شهرستان محروم بهاباد رسید/ گازرسانی نیازمند ۱۰۰ میلیارد اعتبار

فرماندار بهاباد در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پیگیری و کارهای صورت گرفته جهت رفع مشکلات اصلی شهرستان از جمله کارخانه گندله سازی، پیگیری راه اندازی بیمارستان، گازرسانی، انتقال آب انتقالی استان یزد به بهاباد و دوبانده سازی جاده پرک ـ بهاباد توضیحاتی را بیان نمود و گفت: یکی از کارهایی که به نتیجه رسید و مردم شاهد به ثمر رسیدن آن هستند آب انتقالی به بهاباد بود که علیرغم همه مشکلات بویژه مشکلات بودجه، آب وارد منبع بهاباد شد و در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد آب انتقالی با آب چاهای شهرستان اختلاط و وارد شبکه شده است و انشاا… در چند ماه آینده این تخصیص بیشتر خواهد شد.

اقبال، گازرسانی را یکی از مطالبات اصلی مردم بهاباد عنوان نمود و گفت: باتوجه به اینکه جمعیت بهاباد کم است ۳ هزار انشعاب گاز داریم؛ اعتبار مورد نیاز خط انتقال گاز ۱۰۰ میلیارد تومان می باشد که ۶۰ درصد آن برای اجرای پروژه می باشد؛ انشاا… امیدواریم در سال جاری شروع خط انتقال گاز را داشته باشیم و در نیمه دوم شبکه داخلی شهر را همزمان شروع کنیم.

بخش نظردهی بسته شده است..