جاده‌ای مثل بهشت در ایران‌زیبا +عکس

no-thumbs

اسالم که شهرستان خلخال در استان اردبیل را به اسالم در استان گیلان متصل می‌کند به دلیل برخورداری از شرایط خاص و اقلیم کوهستانی و ترکیب طبیعت جنگلی با دشت امروز به عنوان رویایی ترین جاده جنگلی کشور شناخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیواسالم که شهرستان خلخال در استان اردبیل را به اسالم در استان گیلان متصل می‌کند به دلیل برخورداری از شرایط خاص و اقلیم کوهستانی و ترکیب طبیعت جنگلی با دشت امروز به عنوان رویایی ترین جاده جنگلی کشور شناخته می‌شود.

 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
طبیعت بکر و دست نخورده، زیبایی‌های وحشی جنگلی، زندگی سنتی افراد بومی، تولید عسل‌های ناب، وجود آبشار و دریاچه، دشت وسیع گل و گیاهان کمیاب و… از جمله ویژگی‌هایی است که گردشگران می‌توانند در یک جاده ۷۰ کیلومتری یک جا همه این مواهب و دیدنی‌ها را مشاهده کرد.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
این جاده که به دلیل کوهستانی بودن حتی در تابستان از آب و هوای سرد ،خنک برخوردار است، در اغلب اوقات بویژه در نیمه دوم سال به دلیل بارش برف و باران‌های سیل آسا بسته بود و مسافران تنها می‌توانند در این فصول از زیبائی‌های آن لذت ببرند. 
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
این جاده مسیری برای ورود به بهشت طبیعت است، چراکه جاده خلخال – اسالم تنها یک جاده جنگلی نیست بلکه ترکیبی از جنگل و دشت، گلزار و آبشار و دریاچه است؛ تصویری از زیباترین جاذبه‌های طبیعی که کنار هم چیده شده‌اند تا بی هیچ سابقه و ذوق ادبی شاعرتان کند.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
جاده اسالم به خلخال یک از جاذبه های گردشگری ایران است که تاکنون ناشناخته مانده و شاید بزرگترین حسن این جاده نیز همین باشد. جاده ای با یک مسیر پیچ در پیچ که از خلخال در استان اردبیل شروع شده و با طی فاصله‌ای ۷۰ کیلومتری به اسالم در استان گیلان منتهی می‌شود.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
دامنه‌های سر سبز و گله‌های سفید گوسفندی که در دور دست‌ها حرکت می کنند، چشم انداز ییلاق و کلبه های چوبی روستاییان و مه‌ای که دره‌ها را سفید پوش می‌کند و گاهی حتی تا روی جاده می آید و درختان بلند و انبوه که سایه شان جاده کوهستان را گاهی تاریک می کند بخشی از زیبایی های این جاده رویایی است.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
ماه‌های اردیبهشت و خرداد این جاده حتی شما را شاعر می کند چرا که پوشیده از گل های زیبای شقایق است که در فضای مه آلود جلوه دیگری دارد.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
برای رفتن به این جاده خیال انگیز می توانید از راه مالرو که تنها مورد استفاده اهالی چند روستا و کوهنوردان و طبیعت گردان است، استفاده کنید. البته مسیر آسفالته اسالم به خلخال هم بی نظیر است جاده ای با شیب تند و پر از گردنه که اطراف آن پر است از درختان تنومند جنگلی و بوی رطوبت و طبیعی هزار رنگ.
 
حیف است که تنها از این مسیر عبور کنید و ساعاتی را به گشت و گذار و اتراق در جنگل‌های بکر آن نگذرانید می‌توانید پس از اقامتی کوتاه و صرف نهار به طرف دریاچه و دشت‌های ییلاقی تالش حرکت کنید.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
یک ساعتی که در این جاده برانید بتدریج جنگل تمام می‌شود و بعد از آن ییلاق‌های زیبا با چمنزارهای سبز در انتظارتان است. مناظر زیبای دریاچه نئور، پیاده روی در ارتفاعات و مراتع روستای "سوباتان" از زیبایی این مسیر است.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
در این منطقه علاوه بر چشم اندازهای زیبای دشت های سر سبز و دره‌های مه آلود کلبه های کوچکی وجود دارد که پذیرای مسافران و گردشگران است.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
بعد از گذر از دشت های سرسبز می توانید در سمت خلخال و روستاهای گردشگری اطراف آن حرکت کنید تا شاهد طبیعت جالب و روستاهای بکر و زیبای آن باشید.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
منطقه‌ای که در تمام فصل تابستان، هوایی مطبوع دارد با نسیمی بسیار خنک که همواره در حال وزیدن است حتی در اواسط تابستان موقعی که مه غلیظ دریای خزر منطقه را فرا می‌گیرد هوا به قدری خنک و سرد می شود که مجبور به پوشیدن لباس گرم خواهید بود.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 
در نزدیکی خلخال آب گرم معروفی به نام "کیوی" وجود دارد که بر عکس بسیاری از شهرهایی که آب گرم دارند موج مسافر در آن به چشم نمی‌خورد و با خیال آسوده از دغدغه‌های شلوغی مثل پیدا کردن جای پارک و اقامت و ترافیک می‌توانید درآن اتراق کنید و تنی به آب بزنید.
 
جاده‌ای شبیه به بهشت + تصاویر
 

البته جنگل نوردانی که به این جاده سفر می‌کنند می‌توانند از مسیر روستای "نهالستان پیرسون" در ۲۰ کیلومتری اسالم به خلخال وارد جنگل شده و از این مناطق زیبا و افسونگر طبیعی به سمت بالای جنگل و قله حرکت کنند تا به قله‌ای برسند که به دره "اشراف" معروف است، جایی که زیبایی و فریبندگی آن در حد کمال است؛ جایی مثل بهشت یا اصلا خود بهشت است.

باشگاه خبرنگاران

بخش نظردهی بسته شده است..