مشارکت ۹ هزار یزدی در طرح هجرت سه

no-thumbs

مسوول بسیج سازندگی استان یزد از مشارکت بیش از 9 هزار نفر در طرح هجرت 3 در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزسرهنگ سید محمد میرقانعی در حاشیه مراسم نمادین این اردوها در میبد در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه طرح اردوی هجرت ۳ امسال در زمینه های بهسازی، زیباسازی و مرمت مدارس است گفت:در این طرح علاوه بر دانش آموزان و دانشجویان، اقشارمختلف مردم هم حضور دارند .

میرقانعی هدف از اجرای این طرح را ایجاد شور و نشاط در بین قشرهای مختلف برای سازندگی ،محرومیت زدایی، کمک به گفتمان سازی ،فرهنگ سازی و اقتصاد مقاومتی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بیان کرد .

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۳ بالغ بر ۸ هزار و ۵۰۰ نفر جهادگر در اردوهای یک تا ۱۲ روزه بسیج سازندگی حضور داشتند که بهسازی و زیباسازی با مشارکت دانش آموزان،عمران و آبادانی روستاها به ویژه مناطق محروم،بهداشت و درمان،خدمات حمایتی و زمینه های مرتبط با آموزش های فنی و حرفه ای،مهارت افزایی و تبیین اقتصاد مقاومتی جزو برنامه ها و اهداف کار آنها بود .

میرقانعی با اشاره به برنامه های بسیج سازندگی در قالب طرح هجرت ۳ در سال ۹۴ هم گفت: امسال که بهسازی و زیباسازی مدارس در دستور کار طرح هجرت ۳ قرار دارد آمادگی داریم تا بالغ بر ۹ هزار نفر را در قالب این طرح در برنامه های مختلف سازندگی ،محرومیت زدایی و مردم یاری در سطح استان مشارکت دهیم .

مسئول بسیج سازندگی استان با قدردانی از مدیران ،مجریان و دست اندرکاران بسیج سازندگی در سطح استان و شهرستانها و پشتیبانی آنها از طرح اردوهای هجرت ۳ گفت :امیدواریم با هماهنگی و پشتیبانی این عزیزان در موضوعات مختلف شاهد فعالیت های ارزنده اقشار مختلف جامعه در سراسر استان باشیم .

وی خاطرنشان کرد: این برنامه ها و حرکت ها در قالب بسیج سازندگی و طرح هجرت ۳ ، مصداق عینی مقوله اقتصاد مقاومتی است تا به بهانه یک برنامه سازندگی یک موضوع سازندگی را در جوانان نهادینه کنیم .

میرقانعی با بیان اینکه تجربه کار گروهی،مهارت آموزی دانش آموزان ، فرهنگ استفاده درست و مصرف صحیح از امکانات و فضاها و ظرفیت های موجود از اهداف فرعی این طرح در بین دانش آموزان و قشر نوجوان وجوان است گفت:در شهرستان میبد هم مانند سایر شهرستانها هر میزان ظرفیت اجرایی باشد با بیش از یک هزار نفر را در قالب طرح هجرت ۳ می توان برای انجام آن فراهم کرد تا بتوانیم در ارتقاء کمی وکیفی برنامه ها شاهد بروز عینی وبالندگی کار باشیم .

بخش نظردهی بسته شده است..