رصد وضعیت اشتغال ۱۰۴۸ مهارت آموخته یزدی

no-thumbs

کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد از رهگیری 1048 مهارت آموخته یزدی در 103 دوره آموزشی در سه ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز محمد دشت آبادی گفت: وضعیت اشتغال مهارت آموختگان بعد از دریافت گواهینامه مهارت و پس از طی یک فاصله زمانی یکساله در ۳ گروه شاغلین ،کارجویان وغیر کارجویان ، رهگیری و رصد می شود تا دوره های آموزشی که نرخ اشتغال کمی داشتند با دوره های جدید جایگزین شوند،
کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در ۳ ماهه سپری شده از سال جاری برای ۱۰۴۸ نفر از مهارت آموختگان مراکز ثابت فنی و حرفه ای استان رهگیری اشتغال انجام شده است که از این تعداد قریب به ۱۹۶ نفر مشغول به کار شده اند  .
 وی جمع کارجویان در این دوره را ۱۳۵ نفر عنوان کرد و افزود : در رهگیری صورت گرفته از وضعیت اشتغال این افراد، ۸۶ نفر به خاطر کمبود فرصت شغلی وعدم وچود سرمایه کافی و ۴۹ نفر به دلیل پایین بودن دستمزد،ضعف آموزش مهارتی وعدم رغبت به شغل پیشنهادی تاکنون موفق به اشتغال نشده اند.
دشت آبادی اعلام کرد: رهگیری اشتغال مزبور از ۱۰۳ دوره آموزش کارآموزان و ۱۲ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای انجام شده است .
وی افزود:طبق رهگیری صورت گرفته،تعداد ۲۱۸ نفر از مهارت آموختگان قبلاً شاغل بوده اند،که هدف آنها تکمیل مهارت و فراگرفتن حرفه های جدید بوده و ۴۸۷ نفر غیر کارجو ازقبیل:دانشجو،دانش آموز ،سرباز و خانه دار یا افرادی بوده اند که تمایلی به کار نداشته اند .
دشت آبادی در ادامه وضعیت تعداد ۱۲ نفر از افراد رهگیری شده را نامشخص اعلام کرد .
کارشناس مشاوره و هدایت آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای یکی از سیاست های فعال اشتغال بازار کار را ارائه خدمات مشاوره آموزشی – شغلی دانست که می تواند در مراکز آموزش فنی و حرفه ای اثرات فراوانی برای کارجویان و ارتقاء بهره وری شاغلین به همراه داشته باشد   .

بخش نظردهی بسته شده است..