جشنواره هنری رویش در سطح دانشگاههای یزد

no-thumbs

سالاری طی گفتگویی از برگزاری جشنواره ادبی هنری رویش در سطح دانشگاههای استان یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزبه نقل از خبرگزاری بسیج از یزد، سالاری با تاکید براهمیت مقوله ی هنر جهت انتقال فرهنگ اسلام ناب محمدی به نسل جوان و آیندگان تاکید کرد: بیانات راهگشای امام خامنه ای در دیدار اخیر با دانشجویان بر این نکته صحه گذاشت و همانطور که در بیانات ایشان نیز بود هنر ابزاری اصلی جهت جذاب شدن فعالیت های تشکل های دانشجویی و انتقال مفاهیم انقلاب به دانشجویان است.

وی با اشاره به ظرفیت نسل جوان دانشجو گفت: امروزه دانشجویان نیاز مبرمی در زمینه ی هنر وادبیات جهت صیقل روح و جان خود دارند که این ضرورت ما را به این تصمیم رساند که جشنواره ای در ۱۱ رشته ادبی، هنری برگزار نماییم تا بستری جهت شکوفایی و کشف استعدادهای دانشجویی ایجاد شود.

وی تصریح کرد:هدف از برگزاری این جشنواره را شناسایی، جذب و ارتقا دانشجویان متعهد در عرصه ی هنر و ادبیات و تولید آثار فاخر انقلابی در جهت ترویج معارف و ارزش های اسلام ناب و انقلاب اسلامی و تزریق این آثار به جامعه علی الخصوص دانشگاهیان با تاکید بر موضوعات جشنواره به ویژه سبک زندگی ، اقتصاد مقاومتی و سیره شهدا می باشد.

 وی در ادامه افزود:جشنواره رویش در ۱۱ قالب شعر، خاطره نویسی، تئاتر، فیلم کوتاه، فیلم مستند، نماهنگ، سرود، پویانمایی، عکاسی، طراحی پوستر و کاریکاتور اجرا خواهد شد که شرکت کنندگان از تاریخ ۱/۵/۹۴ تا ۵/۹/۹۴ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه مرکزی جشنواره واقع در ناحیه بسیج دانشجویی یزد ارسال نمایند.

سالاری گفت: برای برگزاری جشنواره ۴ کمیته ی ادبی،فیلم، هنرهای تجسمی و آواها و نغمه های انقلابی تشکیل شده که با توجه به پتانسیل های دانشگاه های استان هر یک از این کمیته ها دبیرخانه ی خود رادر دانشگاه مربوطه مستقر نموده تا پس از جمع آوری آثار و انجام مراحل داوری اختتامیه هر بخش طی بازه زمانی ۲۰ آذر الی ۱۰دی ماه در دانشگاه میزبان برگزار خواهد شد.

مسئول فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی استان یزد در ادامه خاطر نشان کرد:جوایز هر رشته به صورت اهدا تندیس، لوح افتخار و وجه نقد می باشد که جزییات آن بزودی بر روی وب سایت جشنواره قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده جشنواره تصریح کرد: کلیه دانشجویان دانشگاه های استان یزد اعم از سراسری، آزاد، علوم پزشکی، غیر انتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی و … می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر از جزییات جشنواره و نحوه ی ثبت نام می توانند به سایت اینترنتی جشنواره به آدرس  WWW.Q-MASAF.IR مراجعه و یا با شماره ۳۱۲۴۶۳۱۲ تماس بگیرند.

سالاری با اشاره به اینکه سابقه ی چنین برنامه ای در سطح دانشگاه ها در استان یزد وجود ندارد و تاکنون تنها کارهای پراکنده در برخی دانشگاه ها صورت گرفته، گفت: امیدواریم با نظر به تاکیدات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با دانشجویان، مسئولین دانشگاه های استان و دستگاه های فرهنگی مرتبط از این کار حمایت و زمینه را برای برگزاری بهتر این حرکت ارزشمند فراهم نمایند.

وی با ابراز امیدواری افزود: ان شاالله از این پس به صورت سالیانه این جشنواره را برگزار می نماییم تا برکات آن شامل حال فضای فرهنگی دانشگاه و جامعه گردد.

سالاری در پایان با اشاره به شکل گیری قرارگاه فرهنگی هنری مصاف ذیل مدیریت فرهنگی ناحیه بسیج دانشجویی استان در یک سال گذشته،گفت: پس از اتمام جشنواره افراد شناسایی شده جهت بکارگیری و برگزاری دورهای آموزشی مقدماتی و تکمیلی در هر رشته به عضویت قرارگاه درخواهند آمد.

بخش نظردهی بسته شده است..