یزد پایلوت مدیریت آسیبهای اجتماعی در کشور

no-thumbs

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: ما می توانیم در بحث مدیریت خوب آسیبهای اجتماعی در سطح کشور پایلوت و الگویی شایسته برای سایر استانها باشیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزجلسه شورای اداری سازمان بهزیستی استان یزد با حضور رییس سازمان بهزیستی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و مقامات استانی برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این جلسه ضمن قدردانی از نگاه ویژه سازمان بهزیستی به استان یزد اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل بسیار خوبی که بین دستگاه های عضو شورای رفاه استان ، سازمان بهزیستی استان و مسئولین ارشد استان وجود دارد اقدامات ارزشمندی برای جامعه هدف این سازمان صورت گرفته است.
" محمد علی طالبی " افزود: اقدام شایسته دیگر، مشارکت دادن بخش غیر دولتی و سازمانهای مردم نهاد در ارائه بسیاری از خدمات است که این نگاه می تواند الگویی برای سایر دستگاه های استان باشد.
وی ادامه داد: اگر چه استان یزد در نگاه اول یک استان برخوردار و توسعه یافته به نظر می رسد اما در کنار این توسعه یافتگی با یکسری از مشکلات و آسیب ها مواجه هستیم که اتفاقاً مخصوص همین استانها است.
طالبی عنوان کرد: در درجه اول بحث مهاجرت به استان یزد را داریم که دومین استان مهاجر پذیر کشور هستیم و عمده مهاجرین وارد شده به استان از اقشار ضعیف جامعه هستند که نیازمند حمایت مالی  می باشند و برخی از این افراد منشا بعضی از آسیبهایی هستند که امروز در جامعه ما در حال گسترش است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت : نکته دیگر این است که استان یزد دارای جامعه سنتی در حال گذار بوده و برخی از آسیبهای اجتماعی محصول همین دوران گذار است.
وی ادامه داد: استان یزد در سال های گذشته دومین استان به لحاظ آمار رشد طلاق در کشور بوده و این برای مسئولین استان تبدیل به یک دغدغه شده بود که در حال حاضر تا حدودی این رشد محدود شده است.
طالبی یادآور شد: اگر چه استان یزد در بحث طلاق جز استان های آخر کشور است اما چون رشد طلاق در استان از متوسط کشوری بالاتر می باشد این آسیب اجتماعی برای ما نگران کننده است.
معاون سیاسی، امنیت و اجتماعی استاندار یزد بالابودن آمار تصادفات درون شهری و برون شهری در استان را از دیگر آسیب ای اجتماعی استان یزد عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه بعضی از آسیبهای ناشی از این معضل نیز بر دوش سازمان بهزیستی استان نهاده شده اما با همت کارکنان این سازمان شرایطی برای مدیریت خوب این آسیبهای اجتماعی در استان فراهم شده است.

بخش نظردهی بسته شده است..