گلایه نماینده بافق از تبدیل پساب یزد به دریاچه رها شده در دشت

نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس با گلایه از تبدیل پساب یزد به دریاچه رها شده در دشت، خواستار وجود برنامه‌ریزی جدی برای پساب و چاه‌های غیرمجاز در استان شد.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا صباغیان در نشست مجمع نمایندگان استان با شورای انسجام بخشی آب و برق استان یزد اظهار داشت: در کنار زحماتی که در حوزه برق و آب کشیده می شود، یک سری مسائل مورد غفلت واقع می شود.

 
وی ادامه داد: یکی از مهمترین این موارد، بحث پساب است، در یزد دشتی از آب در بیابان رها شده و ما روی یک لیتر و نیم لیتر همیشه بحث داریم ولی امروز این پساب مورد هیچ استفاده ای قرار نمی گیرد.
 
نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این پساب را می‌توان در عرصه‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد گفت: باید برنامه‌ریزی داشته باشیم و این مشکل را برطرف کنیم.
 
صباغیان موضوع بعدی مهم که به نظر می‌رسد مورد غفلت واقع شده را بحث چاه‌ها و برداشت‌های غیرمجاز دانست و گفت: این چنین برداشتهای غیرمجازی سبب شده که قنوات رو به خشکی بروند؛ قنواتی که ۷۰ تا ۸۰ سال عمر دارد رو به خشکی است ولی چاه ها به صورت غیرمجاز در حال فعالیت هستند.
 
وی با بیان اینکه در برخی موارد دیده شده چاه‌هایی پلمپ می‌شوند ولی پلمپ باز و دوباره استفاده می‌شود تصریح کرد: مردمی که از قنات برداشت می‌کردند صدایشان به جایی نمی‌رسد ولی برخی افرادی که چاه غیرمجاز دارند به راحتی آب استحصال می‌کنند.
 
نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه نمواری در ارتباط با روند فعالیت در زمینه خطوط انتقال آب به یزد شد و گفت: اول دوره قبل و در سال ۹۵ خط بهشت آباد ۵۰ کیلومتر پیشرفت داشت و الان هم همان ۵۰ یا ۶۰ کیلومتر باقی مانده، خب این سرمایه انجام شده هم در حال از بین رفتن است.
 
صباغیان با بیان اینکه نارضایتی‌هایی در ارتباط با پروژه‌های برق خورشیدی وجود دارد گفت: بخشی از اینکه سرمایه‌گذاران کمتر به سمت نیروگاه‌های خورشیدی می‌روند عدم عمل کردن دولت به قول‌ها و وعده‌هایی است که در ارتباط با برق این نیروگاه‌ها داده است.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..