آیت‌الله مدرسی:

فعالیت گروه‌های فرهنگی و هنری پیامد محور باشد

نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد با تاکید بر اینکه لازم است فعالیت گروه های فرهنگی و هنری پیامد محور باشد، گفت: گروه‌های هنری با رعایت موازین شرعی به ایجاد نشاط و معنویت در جامعه بپردازند.

به گزارش یزدی نیوز، آیت‌الله سیدکاظم مدرسی در دیدار با جمعی از مدیران گروه‌های سرود استان یزد اظهار داشت: باتوجه به جایگاه رفیع هنر در فرهنگ دینی ما، و نیاز مردم به ترویج فرهنگ هنر قدسی، و با توجه به نیاز معنوی جامعه به حرکت‌های ارزشمند گروه‌های هنری، لازم است در این زمینه همفکری، هم‌نوایی و خلاقیت بیشتری بین فعالان و دلسوزان این عرصه وجود داشته باشد.

 
وی تصریح کرد: این اقدام باید رخ دهد تا در حقیقت بر مبنای هم اندیشی و اشتراک تجربه‌های موفق بتوانند با رعایت موازین شرعی به ایجاد نشاط همراه با  معنویت در جامعه بپردازند و اثرات ماندگاری نیز در این مسیر بر جای بماند.
 
امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: گروه‌های سرودی از این جنس و سبک فعالیت را باید از ابتدا تا انتها و رسیدن به فعلیت نوجوانان رصد کرد و با آنها جهت طی کردن مسیر تا رسیدن به بلوغ همراه شد.
 
مدرسی گفت: باید این گروه‌های فرهنگی و هنری پیامد محور شوند؛ پیامدهای خاص داشته باشند و از این جهت ضروریست نتایج آن در جامعه به صورت کامل بروز و ظهور داشته باشد.
 
 
نائب رئیس شورای مرکزی حوزه‌های علمیه استان یزد افزود: هنرمندان با تولید آثار فاخر، ارزشی و ریشه‌ای می‌توانند بیشترین تاثیرگذاری را در زمینه آگاه‌سازی و تقویت بنیه فرهنگی جامعه داشته باشند.
 
وی تصریح کرد: بر این اساس ضرورت دارد آثار هنری به ویژه سرود با تکیه بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی تقویت شوند تا  این آثار تولیدی با اثرگذاری بیشتری همراه باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس سرودهای معنوی و ارزشی می‌توانند به یکی از رسانه‌های مهم انقلابی برای ترویج روحیه جهاد، دین باوری، همدلی، خدمت، ایثار، شهادت و مقاومت  تبدیل شوند و پیام‌رسان‌هایی با ظرفیت جهانی باشند.
 
در این دیدار، مسئولان گروه‌های سرود برادران و خواهران از جمله میثاق، عاشقان ولایت، آوای مقاومت، حضرت زهرا(س)، دختران آفتاب، زینبیون و ریحانة الرسول(ص) به ارائه گزارش عملکرد و فعالیت‌های خود در این زمینه پرداختند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..