دادستان یزد:

خلأ قانونی برای ورود به گرانی‌های مسکن داریم

دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به نگرانی‌هایی که در مشکلات و گرانی مسکن وجود دارد، گفت: متاسفانه در این زمینه خلأهای قانونی وجود دارد و دست ما برای ورود به این عرصه باز نیست.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا حدادزاده در نشستی خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضائیه اظهار داشت: دست ما برای ورود در عرصه مسکن و گرانی‌های ان باز نیست اما برنامه نظارتی در این زمینه داریم.

 
وی افزود: اکنون نیز در برخی موارد ورود می‌کنیم اما تا زمانی که خریدار و فروشنده آگاهانه اقدام به خرید و فروش با قیمت‌های غیرمتعارف می‌کنند و از این موضوع رضایت دارند، نمی‌توانیم مداخله کنیم.
 
حدادزاده در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد خلأهای قانونی که مدام در جلسات مختلف دستگاه‌ها از آن یاد می‌شود، عنوان کرد: خلأهای قانونی خواه ناخواه وجود دارد اما برای اینکه مسائل حل و فصل شود، باید تفسیرهایی از قانون داشته باشیم.
 
دادستان عمومی و انقلاب یزد درباره موضوع اتباع خارجی غیرمجاز نیز اظهار داشت: یزد برای اتباع به لحاظ کار و اجاره مسکن جذاب است و تا زمانی که این جذابیت وجود دارد، دستگاه قضائی نمی‌تواند به تنهایی اقدام ویژه ای انجام دهد.
 
وی عنوان کرد: در مجموع عزم جدی برای برخورد با پدیده افغانی‌ها وجود دارد و تاکنون نیز ۳۰۰ تبعه غیرمجاز شناسایی، جمع آوری و طرد شده‌اند.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..