۴۵هزار پرونده مهارت فنی ساختمان در یزد صادر شد

no-thumbs

رئیس سنجش و ارزشیابی مهارت استان یزد با اشاره به اینکه صدور مجوز مهارت فنی برای شاغلان بخش ساختمان به فنی و حرفه‌ای واگذار شده، گفت: ۴۵ هزار پرونده مهارت فنی و حرفه‌ای ساختمان در یزد صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزسعید پرویزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه پروانه مهارت در زمان‌های مشخص باید تمدید شود، اظهار داشت: از ابتدای امسال بیش از ۱۹۸۲ تقاضا در رابطه تمدید پروانه مهارت کارگران شاغل در صنعت ساختمان مورد بررسی قرار گرفته که برای همه متقاضیان  گواهینامه جدید الکترونیکی صادر شده است.

وی با اشاره به انقضای مدت اعتبار ۵ ساله پروانه مهارت فنی کارگران شاغل در بخش صنایع ساختمان گفت: افرادی که پروانه مهارت خود را در سال ۸۸ دریافت کرده‌اند، در صورت استمرار و تداوم اشتغال خود در بخش‌های مختلف امور ساختمان و استفاده از مزایای بیمه تامین اجتماعی باید پروانه خود را تمدید کنند.

رئیس اداره سنجش و ارزشیابی مهارت استان یزد خاطرنشان کرد: این دسته از افراد می‌توانند جهت تمدید اعتبار گواهینامه مهارت خود به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر استان مراجعه و نسبت به تکمیل فرم درخواست خود و ارائه مدارک لازم اقدام کنند.

پرویزی ادامه داد: گواهینامه‌های مهارت این افراد پس از پالایش و ثبت در سامانه پورتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور  به صورت آنلاین از طریق شبکه اینترنت صادر و قابل رویت، چاپ و استعلام توسط مراجع ذیربط است.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۸۷ بنابر مصوبه هیئت دولت، طرح تعیین صلاحیت فنی کارگران شاغل در بخش صنعت ساختمان، توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور کلید خورد.

از سال ۸۷ تا به الان، برای بیش از ۴۵ هزار نفر یزدی پروانه مهارت فنی صادر شده که با توجه به اعتبار ۳ یا ۵ ساله این کارت‌ها، افراد باید در پایان مهلت انقضای مندرج بر روی کارت، جهت تمدید اعتبار آن به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه نمایند.

وی افزود: از سال ۹۲ تاکنون هم بیش از ۱۲ هزار نفر تقاضای تمدید اعتبار پروانه مهارت کرده‌اند که اعتبار نامه آنها صادر و به مراجع ذیصلاح و دستگاه‌های ذیربط ارسال گردیده است.

بخش نظردهی بسته شده است..