استاندار یزد:

بهره‌برداری مناسبی از صدرنشینی کنکور نداشتیم/پیگیری مسکن فرهنگیان

استاندار یزد با بیان اینکه بهره‌برداری مناسبی از سالها صدرنشینی در کنکور نداشتیم، ‌گفت: باید به جای کنکور زدگی به دنبال آموزش سبک زندگی به دانش آموزان و آموزش های مورد نیاز استان برویم.

به گزارش یزدی نیوزمحمدعلی طالبی در نشست مشترک با نمایندگان اقشار مختلف معلمان استان که به منظور گفت‌وگو و هم اندیشی در زمینه مسائل و چالش‌های معلمان، در سالن کوثر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: معلمان استان یزد از پیشتازان آموزش‌های از راه دور در ایام شیوع بیماری کرونا در کشور بودند و ایثارگرانه و داوطلبانه قبل از اعلام رسمی برای ارائه آموزش از راه دور از سوی دولت، آموزش به دانش آموزان را در دستورکار خود قرار دادند.

 
استاندار یزد ادامه داد: در زمینه آموزش‌های مجازی ظرفیت‌های خوبی در استان مشاهده شد زیرا در پوشش اینترنت و زیرساخت‌های ارتباطی از استان‌های برتر کشور هستیم و در نتیجه می‌توانیم در زمینه آموزش‌های مجازی جزو استان‌های برتر کشور باشیم.
 
وی افزود: باید بدانیم کرونا تمام نشده و لازم است برای این بیماری در سال آینده تحصیلی و احتمال برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی، برنامه داشته باشیم.
 
طالبی خاطرنشان کرد: در جلسات خود با نمایندگان جدید استان در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم اصلاح و تصویب قوانین مورد نیاز برای رفع مشکلات بخش‌های مختلف جامعه تاکید و مقرر شد این موارد احصاء و برای پیگیری در اختیار نمایندگان مجلس قرار گیرد.
 
استاندار یزد گفت: یکی از اولویت‌های مهم برای اصلاح قوانین، توجه به نیازهای فرهنگیان است که پیگیر آنها خواهیم بود و در حال حاضر نیز قوانین خوبی برای حمایت از فرهنگیان وجود دارد اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلات عدم اجرای این قوانین است.
 
وی بیان کرد: در زمینه صدر نشینی کنکور سراسری از این زاویه که نشان دهنده ظرفیت‌ها و توانمندی‌های معلمین استان است جای افتخار دارد اما این صدرنشینی آسیب‌هایی داشته که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد.
 
طالبی ادامه داد: استان بهره برداری مناسبی از سال‌ها صدر نشینی کنکور نداشته است و به همین دلیل باید به جای کنکور زدگی به دنبال آموزش سبک زندگی به دانش آموزان و ارائه آموزش‌های مورد نیاز استان برویم تا شاهد به کارگیری افراد بومی در مشاغل صنعتی باشیم.
 
استاندار یزد افزود: در حال حاضر توجه به هنرستان‌ها در استان جدی شده و برای ساخت هنرستان‌های جدید و همچنین تهیه ماشین آلات آموزشی مورد نیاز هنرستان‌ها اقداماتی در دست انجام است اما آنچه دارای اهمیت است اینکه در هنرستان‌ها باید نیروی تحصیل کرده آماده به کار متناسب با ظرفیت‌های استان پرورش داده شود.
 
وی تاکید کرد: متأسفانه توجه لازم به معلمین حمایتی در سطح کشور صورت نگرفته‌، این در حالی است که ما در استان تمام تلاش خود را برای انتقال چالش‌های این معلمین به مرکز داشته‌ایم و عدم حمایت از آنها نشان دهنده برخی ناکارآمدی‌ها در سیستم آموزش و پرورش کشور است.
 
استاندار یزد با بیان اینکه در قالب طرح مسکن ملی پیگیر خانه دار کردن فرهنگیان خواهیم بود، گفت: رفع اختلاف حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش با شاغلین این سازمان را با کمک نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهیم کرد.
 
طالبی با تاکید بر اینکه شورای دائمی‌ای برای همفکری با فرهنگیان استان تشکیل می‌دهیم تا ساز و کاری برای همفکری مستمر با فرهنگیان داشته باشیم، اظهار کرد: از معلمین استان انتظار داریم در درک شرایط و واقعیت‌های کشور و انتقال آن به جامعه پیشتاز باشند.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..