شناسایی عامل برداشت غیرمجاز با عنوان شارژ رایگان در یزد

رئیس پلیس فتا یزد از شناسایی فردی که در فضای مجازی با شگرد شارژ رایگان همراه اول و ایرانسل اقدام به کلاهبرداری از شهروندان یزدی می‌کرد، خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ «مرتضی ابوطالبی» با بیان این‌که در پی شکایت یکی از همشهریان مبنی بر این‌که با عنوان ارائه شارژ رایگان ایرانسل و همراه اول از طریق لینک‌های بارگزاری در شبکه‌های اجتماعی، به صورت غیرمجاز از حساب وی برداشت شده است، اظهار کرد: کارشناسان پلیس بعد از ثبت اظهارات شاکی بر آن شدند تا موضوع را در دستور کار و نسبت به شناسایی متهم اقدام کنند.

 
وی افزود: شاکی در اظهارات خود افزوده که در یکی از کانال‌های تلگرامی با تبلیغ دریافت شارژ رایگان مواجه شدم و که می‌بایستی مبلغ هزار تومان جهت شرکت در قرعه‌کشی از طریق درگاهی بانکی که لینک مربوطه ما را ارجاع میداد پرداخت کنم، بعد از وارد کردن اطلاعات بانکی در درگاه مربوطه و تایید اطلاعات پیغامی از سوی درگاه با عنوان تراکنش ناموفق و مجدد اقدام کنید، دریافت کردم، با این حال منصرف شدم که بعد ساعاتی متوجه شدم مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان از حسابم بصورت غیرمجاز برداشت شده است.
 
رئیس پلیس فتا یزد گفت: کلاهبرداران در مرحله اول اقدام به ساخت یک درگاه جعلی با موضوع شارژ رایگان کرده و با تبلیغ گسترده این درگاه جعلی در کانال‌ها و گروهای شبکه‌های مجازی، افراد را ترغیب به عضویت در این کانال و خرید شارژ رایگان کرده و در مرحله بعد پس از نفوذ به اطلاعات حساب آن‌ها اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان از طریق خرید و برداشت وجه نقد کرده است.
 
سرهنگ ابوطالبی تصریح کرد: کاربران در حوزه خرید اینترنتی باید از اصلی بودن صفحه سایت و نشانی اینترنتی مطمئن شوند تا از طریق درگاه‌های جعلی در دام کلاهبرداران قرار نگیرند لذا جهت افزایش ضریب امنیت خریدهای اینترنتی به بانک مربوطه مراجعه و نسبت به فعال‌سازی رمزپویا یا همان رمز یکبار مصرف حتما اقدام کنند.
 
 به نقل از سایت پلیس فتا، رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان از کاربران خواست: از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از جرایم فضای مجازی مطلع شوند.
 
 
مناع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..