فرمانده انتظامی استان یزد خبر داد:

کاهش ۲۸ درصدی تلفات حوادث رانندگی در یزد

فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اینکه کاهش تصادفات رانندگی برای نیروی انتظامی از اهمیت بالایی برخوردار است، از کاهش ۲۸ درصدی تلفات حوادث رانندگی در یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزسردار عباسعلی بهدانی فرد  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه وضعیت امنیت استان یزد خوب است، اظهار داشت: بحث امنیت و احساس امنیت مردم برای ما بسیار مهم است و خوشبختانه در بیشتر زمینه‌ها با کاهش جرایم روبرو بوده‌ایم.

 
وی با اشاره به اینکه در حوزه سرقت‌های خشن که احساس امنیت را از مردم می‌گیرد، در دو ماهه ابتدایی امسال ۷۴ درصد کاهش را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: در بحث سرقت منزل هم با کاهش ۳۳ درصدی و در حوزه سرقت‌های مهم هم هفت درصد و در مجموع سرقت‌ها با یک درصد کاهش روبرو بودیم.
 
فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه البته در برخی سرقت‌ها از جمله سرقت مغازه با افزایش‌هایی روبرو بودیم، خاطرنشان کرد: در زمینه کشف سرقت هم با افزایش شش درصدی مواجه بودیم.
 
بهدانی فرد با تاکید بر اینکه شاخص امنیت استان یزد در جرایم خشن از جمله گروگان گیری و آدم ربایی بسیار خوب بوده است، ادامه داد: در بحث مواد مخدر هم حدود ۸ هزار و ۳۸۶ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۹۷ درصدی روبرو بوده است.
 
وی با تاکید بر اینکه مواد مخدر بلایی خانمان سوز است، افزود: در این حوزه به همه همکارانمان تاکید کردیم که با جدیت و تمام تلاش خود به مبارزه با آن بپردازند.
 
فرمانده انتظامی استان یزد در ارتباط با تصادفات درون و برون شهری و تعداد جان باختگان این حوادث با اشاره به اینکه سعی شد از تمام ظرفیت پلیس استان برای این منظور استفاده کند، گفت: با اقدامات صورت گرفته از سوی پلیس در حوزه‌های مختلف استان، خوشبختانه در ارتباط با متوفیان تصادفات ۲۸ درصد و در حوزه مجروحین هم ۴۷ درصد کاهش را شاهد بوده ایم.
 
بهدانی فرد بر ضرورت مبارزه با قاچاق کالا در راستای حمایت از تولید ملی تاکید کرد و عنوان کرد: خوشبختانه در دو ماهه ابتدایی امسال با افزایش ۶۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بودیم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..