مهار آتش سوزی در اراضی روستای باب دهوئیه بهاباد

آتش سوزی در ۲.۱ هکتار از اراضی مرتعی منطقه باب دهوئیه توسط نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی مهار شد.

به گزارش یزدی نیوز رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهاباد گفت: آتش سوزی در ۲/۱ هکتار از اراضی مرتعی منطقه باب دهوئیه با حضور به موقع جوامع محلی و اعلام فراخوان ستاد بحران شهرستان، توسط نیرو‌های یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان، آتشنشانی، هلال احمر، بسیجیان حوزه شهید محلاتی، پایگاه امام رضا و گردان بین المقدس بهاباد مهار شد.

مهناز ایمانی افزود: عوامل یگان حفاظت به صورت شبانه روزی به خصوص در ایام تعطیلات در مراتع و عرصه‌های ملی شهرستان بهاباد در حال پایش و گشت زنی هستند تا از بروز و گسترش آتش در این عرصه‌ها جلوگیری کنند.
ایمانی با بیان اینکه حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی نیازمند عزم ملی است اظهارداشت: پیش آگاهی، پیشگیری و رصد و شناسایی مناطق بحرانی، اصلی‌ترین ساختار ستاد عملیاتی منابع طبیعی در خصوص حریق است.
وی گفت: هرگونه آتش سوزی، تجاوز و تخریب عرصه‌های ملی را می‌توانید با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهید.
شهرستان بهاباد حدود ۷۰۰ هکتار وسعت دارد که ۸۳ درصد آن معادل ۵۴۸ هزار هکتار از پوشش خودرو جنگلی، مرتع و بیابان تشکیل شده است که ۱۹ گروه تیپ گیاهی را تشکیل می‌دهد.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..