لزوم راه‌اندازی رصدخانه فرهنگی در یزد

مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و وروزشی شهرداری یزد با اشاره به اهمیت تقویت ظرفیت‌های فرهنگی موجود در استان، گفت: شهر یزد به یک رصدخانه فرهنگی نیاز دارد و این مهم باید ذیل شورای فرهنگ عمومی استان راه‌اندازی شود.

به گزارش یزدی نیوز«عباس ملازینلی» در برنامه ماه مهربانی شبکه سیمای یزد با بیان این‌ که هر چقدر فعالیت‌های فرهنگی تجمیع شود بازدهی بیشتری خواهند داشت، اظهار کرد: هرچه در حوزه‌های فرهنگی و هنری تلاش شود کم است و هرچه این فعالیت‌های که توسط دستگاه‌های اجرایی متعددی انجام می‌شود همگرا و هم‌افزا باشد، مؤثرتر واقع می‌شود.

 
وی با بیان این‌که وظایف این سازمان با وظایف ۲۴ دستگاه اجرایی استان متناظر است، افزود: اقداماتی که در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی برنامه‌ریزی می‌شود با کمک شهروندان در قالب مشارکت گرفتن از سمن‌ها، روحانیون، اساتید دانشگاهی و هنرمندان انجام می‌شود که مهم‌ترین نقطه قوت این ارگان فرهنگی است.
 
این مسئول با بیان این که یزد به یک رصدخانه فرهنگی متناسب با ظرفیت های موجود نیاز دارد، گفت: این سازمان پیشنهاد کرده این مهم ذیل شورای فرهنگ عمومی استان راه‌اندازی شود.
 
مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، گفت: با تأکید وزارت کشور و سازمان شهرداری و دهیاری کشور شهرداری‌ها به سمت ارائه رویکردهای فرهنگی اجتماعی معطوف شدند و فعالیت‌های خود را طی چند سال اخیر در این حوزه آغاز کردند.
 
ملازینلی تصریح کرد: امروزه فعالیت‌های شهرداری‌ها صرفاً به مباحث عمرانی خلاصه نمی‌شود و شهرداری‌ها با ابزار سازمان‌های فرهنگی تحت نظر خود به موضوعات فرهنگی، هنری، ورزشی، گردشگری و آموزش‌های شهروندی ورود کردند که خوشبختانه موفق هم بوده‌اند.
 
 به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، ملازینلی در پایان بابیان این‌ که نشان این موفقیت مطالبات مردمی است، گفت: در حال حاضر شهروندان یزد مطالبه گر این رویکرد از شهرداری شده‌اند به‌گونه‌ای که در بسیاری از مواقع سطح توقعات از این سازمان بیش از دیگر دستگاه‌های متولی در این حوزه است.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..