نظام پزشکی یزد:

دید و بازدید و سفر را تعطیل کنید

هیات مدیره نظام پزشکی یزد با اشاره به ادامه شیوع ویروس کرونا از مردم خواست از سفر و همچنین دید و بازدید در ایام عید سعید فطر خودداری کنند.

به گزارش یزدی نیوز متن پیام نظام پزشکی بدین شرح است؛

سه ماه بسیار سختی را گذراندید، بروز و شیوع بیماری کرونا، تمامی معادلات و محاسبات زندگی را به هم زد. ویروس نوظهوری که تمامی ابعاد وجودی و نحوه فعالیتش، در بدو ورود، بر دانش پزشکی نامعلوم بود، ولی تغییرات عمده‌ای در همه شئون زندگی ایجاد کرد.
مردم عزیز استان یزد، به خوبی می‌دانید، اگر تلاش شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و تمامی کادر بهداشت و درمان و همراهی شما نبود، هنوز در همان روز‌های سخت به سر می‌بردیم.
در سه ماه گذشته، قریب به ۶ هزار و ۲۰۰ نفر بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌ها، مراکز جامع سلامت و حتی‌ در خانه‌هایشان تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند.
طی سه ماه گذشته، و در دو نوبت، بالغ بر ۵۰۰ هزار خانوار توسط مراکز بهداشت سراسر استان از طریق تماس تلفنی، مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.
حاصل این همه تلاش و همراهی، وضعیت بهتر استان از جهت همه‌گیری بیماری نسبت به اواخر اسفند و اوائل فروردین است.
همانطور که می‌دانید، متاسفانه، وضعیت بعضی از استان‌ها در چند روز اخیر رضایتبخش نیست و این یعنی اینکه بیماری همچنان در کمین است.
با توجه به موارد فوق، آنچه ما به عنوان نمایندگان جامعه پزشکی، مصرانه و خاضعانه از شما اهالی عزیز و بزرگوار استان یزد می‌خواهیم، این است که برای حفظ حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران ما و محافظت از سلامت خود و خانواده و سایر هموطنان، در تعطیلات عید فطر به دید و بازدید و مسافرت نروید تا مبادا، ناخواسته کانون‌های بروز بیماری شعله‌ور شده و دور جدیدی از ناملایمات اجتماعی و اقتصادی بر همه جامعه تحمیل شود.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..