امام جمعه یزد:

جایگاه واقعی مساجد احیا شود/شیوع کرونا حقوق بشر غرب را رسوا کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تشریح جایگاه مسجد در ادوار مختلف گفت: امروز مساجد نقش اصلی خود را از دست داده اند و این نقش باید احیا شود.

به گزارش یزدی نیوز، آیت الله محمدرضا ناصری،  در دیدار با مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد استان یزد با تاکید بر اینکه لازم است محوریتی که مسجد در جامعه و محله داشته را دوباره به دست آورد، اظهار داشت: در گذشته محله‌ها ارتباط و تعلق خاصی به مساجد داشتند و بسیاری از امور خود را با محوریت مساجد برگزار می‌کردند اما اکنون در اثر عوامل مختلف این محوریت کمرنگ‌تر شده است.

 
وی تصریح کرد: همین موضوع سبب شده مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بسیاری در جامعه به وجود آید و به ویژه برای دوران پس از شیوع کرونا، باید نسبت به احیای این موضوع اقدام لازم صورت پذیرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در هر محله مسجد را محور برگزاری برنامه‌های مختلف و رسیدگی به امور متنوع مردم کنیم، به طور قطع ارتباط مردم با مساجد هم دوباره افزایش پیدا می‌کند.
 
ناصری تصریح کرد: امروز به خوبی در جهان مشخص شده که فرهنگ و تمدن غرب به هیچ عنوان به فکر انسانیت نیست و در کشورهایی از جمله آمریکا، تبعیض نژادی و مالی بین افراد به صورت مشخص دیده می‌شود و در آمریکا فقرا رها شده‌اند و در بیمارستان‌ها به بیمارانی که ثروتمند هستند رسیدگی می‌شود در حالی که در ایران بدون هیچ توجهی به وضع مالی افراد و ملیت آنها، پرستاران از جان خود گذشته‌اند و به همه ایثار می‌کنند.
 
امام جمعه یزد با بیان اینکه غرب در طول سال‌های گذشته به دنبال ترویج همین فرهنگ نادرست خود در بین مردم ایران بود، تصریح کرد: این فرهنگ در مقابل فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی است که مردم ایران دارند و باید تلاش کنیم از فرهنگ اصیل خود برای مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.
 
وی تاکید کرد: به طور قطع اگر ارتباط جوانان و نوجوانان با مساجد دوباره به شکل قبل بازگردد، بسیاری از آسیب‌ها و مشکلاتی که امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم برطرف می‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد به اقدامات صورت گرفته از سوی کانون‌های مساجد در راستای راه اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و پوشاک اشاره کرد و گفت: در جلسات مختلف بارها و بارها نسبت به ضرورت ایجاد کارگاه‌های کوچک و خانگی تولید پوشاک به عنوان نجات دهنده صنعت و اقتصاد و رفع معضل بیکاری کشور تاکید کرده‌ام.
 
وی تصریح کرد: جمعیت کشور اکنون بیش از ۸۰ میلیون نفر است و هر شخص در طول سال حداقل چهار تکه از انواع لباس و پوشاک استفاده می‌کند، این به معنای نیاز کشور به حداقل بیش از ۳۲۰ میلیون قطعه پوشاک است.
 
امام جمعه یزد با ابراز تأسف از اینکه بخش زیادی از این پوشاک اکنون از کشورهای مختلف به ویژه چین وارد می‌شود، گفت: متأسفانه اکنون بازارهای پوشاک و کفش ایران به کشورهایی از جمله چین اختصاص پیدا کرده و تولید کنندگان ما خسارت‌های زیادی را به این دلیل متحمل شده‌اند.
 
ناصری با بیان اینکه اگر بخواهیم این ۳۲۰ میلیون قطعه پوشاک را در داخل کشور تولید کنیم، باید برای میلیون‌ها نفر شغل ایجاد کنیم، گفت: به این ترتیب نه تنها حجم بسیار زیادی از واردات و خروج ارز از کشور حذف می‌شود بلکه بسیاری از مشکل اشتغال کشور هم رفع می‌شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..