رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد:

کارمند متخلف سازمان ثبت اسناد و املاک یزد دستگیر شد

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: یک کارمند متخلف در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان یزد، مبادرت به اخذ رشوه می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش یزدی نیوز«مجید فرهمندزاده» در این رابطه اظهار کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص برخورد با هرگونه فساد در درون و بیرون دستگاه قضایی، براساس گزارش‌های مردمی مبنی بر برخی تخلفات یک کارمند اداره ثبت اسناد و املاک بر ارتشاء و پاره‌ای از تخلفات دیگر، موضوع در رصد اطلاعاتی نامحسوس کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری قرار گرفت.

 
وی افزود: شگرد کارمند متخلف به این گونه بود که در پرونده‌های ثبتی که بنا به ضرورت شغلی به او ارجاع می‌شد با بهانه‌های خاص که نقشه‌برداری از پلاک ثبتی زمان‌بر است یا نیاز به مستندات پلاک‌های مجاور است، ضمن تطمیع مراجعان، مبالغی را جهت زودتر حل شدن پرونده اخذ می‌کرده است.
 
این مقام قضایی از ارتباط فرد دستگیر شده با چند نفر از دلال‌های اراضی ثبتی و همچنین برخی از مراجعین به اداره ثبت اسناد از طریق خط امن پرده برداشت و گفت: با شناسایی افرادی که به حساب‌های معرفی شده کارمند خاطی وجوهی را واریز کرده‌اند و تحقیق از آنان، پرونده‌ای در دادسرای یزد تشکیل و حسب دستور مقام قضایی فرد خطا کار در محل کار خود جلب شد.
 
وی با اشاره به وجود شواهدی دال بر اخذ وجوهاتی به صورت نقدی، ابراز کرد: در موارد متعدد وجوهی تا ۵۰۰ میلیون ریال به حساب  این کارمند متخلف، واریز شده و همچنین در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد، برخی واریزی‌ها به حساب همسر متهم صورت می‌گرفته و حتی قراردادهای خریداری چند قطعه زمین به نام همسرش وجود داشته که در تحقیقات اولیه همسر نامبرده از آنها بی خبر بوده است.
 
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تصریح کرد: در بازرسی از منزل نامبرده با حکم قضایی برخی اقلام ممنوعه دیگر نیز کشف و ضبط شد که به آن موارد نیز در پرونده‌ای جداگانه رسیدگی خواهد شد.
 
وی به نقش اثرگذار مردم در گزارش تخلفات کارمندان دولت اشاره و اظهار کرد: اکثر قریب به اتفاق کارکنان اداری در بدنه نظام، افرادی شریف و در پی کسب رزق و روزی حلال هستند اما معدود افراد طمع کار و خلافکار، عزت و آبروی یک مجموعه خدوم و زحمت‌کش را به ثمن بخس می‌فروشند که در این پرونده، گزارش‌های مردمی باعث شناسایی این کارمند خاطی شد.
 
فرهمندزاده ابراز کرد: بُعد دیگر این ماجرا، کشف برخی اقلام ممنوعه در منزل این فرد دستگیر شده بود که نشان می‌دهد اگر انسان از مسیر صحیح و درست خارج شود و با طمعکاری مردم و ارباب رجوع را تحت فشار قرار دهد، دست روزگار از برخی دیگر خلاف‌های او نیز پرده برمی‌دارد.
 
وی با اشاره به تأکیدات ریاست حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، مبنی بر عدم توقف قطار پاکسازی درون قوه قضاییه و نبود هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با فساد، خاطرنشان کرد: این برخوردها تلنگری به سایر مفسدان و خاطیان است.
 
به نقل از روابط عمومی دادگستری یزد، فرهمندزاده در پایان بهترین مسیر برای پیشبرد امور در ادارات دولتی، انتخاب مسیر قانونی دانست و افزود: بهترین کار برای جلوگیری از مشکلات اداری، اعلام گزارش تخلفات اداری به مبادی مربوطه از جمله حفاظت اطلاعات دادگستری یا ثبت گزارش از طریق سامانه سجام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..