آغاز ثبت نام اینترنتی خانواده‌های متقاضی مهدهای کودک یزد در ایام کرونا

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: ثبت نام اینترنتی خانواده های متقاضی مهدهای کودک در ایام کرونا از طریق پایگاه اطلاع رسانی بهزیستی استان یزد به نشانی http://swo.ir آغاز شد.

به گزارش یزدی نیوزدکتر «علی محمد عطابخش» ضمن اعلام این خبر با اشاره مصوبه ستاد کرونا استان مبنی بر بازگشایی تعدادی از مهدهای کودک در استان، گفت: این تصمیم در راستای خدمت رسانی به کودکان خانواده‌های شاغل صورت گرفته است.

 
وی گفت: در این ایام کرونایی مهدهای کودک خیلی از خانواده ها هستند که به دلیل شاغل بودن یا دور بودن از خانواده و بستگان، جایی برای سپردن کودک خود ندارند لذا بهزیستی استان تقاضای این خانواده ها را برای دریافت خدمات از مهدکودک طی ثبت‌نام اینترنتی بررسی می‌کند.
 
عطابخش افزود: با توجه به تعداد متقاضیان مهد و منطقه محل سکونت تعدادی مهد با تایید دانشگاه علوم پزشکی استان در شهر یزد و یک مهد در شهرستانهای استان بازگشایی می‌شود.
 
مدیر کل بهزیستی استان در خصوص نحوه نظارت بر این مهدها، گفت: پروتکل بهداشتی مهدهای کودک همراه با آموزش پرسنل مهدها در خصوص رعایت نکات بهداشتی مرتبط با کرونا ویروس توسط دانشگاه علوم پزشکی استان تدوین و اجرا می شود و کارشناسان مرکز بهداشت و بهزیستی نیز بر رعایت استانداردهای نگهداری کودک در مهد نظارت خواهند داشت.
 
وی با بیان این که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا بهترین مکان برای کودک خانه است، اظهار کرد: والدین در نظر داشته باشند که مهدهای کودک اگرچه با تایید مرکز بهداشت استان و رعایت کلیه اصول بهداشتی به ارائه خدمت می‌پردازند اما باز هم خطر کرونا بواسطه تجمع در یک مکان وجود دارد.
 
به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان، عطابخش در پایان خاطرنشان کرد: والدینی که هر دو شاغل بوده و به هیچ وجه امکان نگهداری از فرزند زیر شش سال خود را در منزل ندارند اقدام به ثبت نام در این سامانه از طریق لینک  http://swo.ir/formsaz/view.php?id=۱۹۴۰۷۹ کنند.
 
 
منبع:ایسنا یزد
 
 

بخش نظردهی بسته شده است..