یزد در بین ۲۴ اثر منتخب سایت یونسکو

مدیر پایگاه پژوهشی شهر تاریخی یزد گفت: این شهر به عنوان تنها شهر ایران در بین ۲۴ اثر منتخب یونسکو به منظور معرفی اقدامات انجام شده در دوران شیوع بیماری کرونا انتخاب شد.

به گزارش یزدی نیوز محسن عباسی هرفته اظهار داشت: سازمان جهانی یونسکو پس از رصد فعالیت‌های سایت‌های میراث جهانی در سراسر جهان، این فرصت را به ۲۴ اثر جهانی ثبت شده داد تا ضمن معرفی خود، اقدامات انجام شده خود را در دوران شیوع بیماری کرونا به جهانیان معرفی کنند و یزد به عنوان تنها شهر ایران، یکی از این ۲۴ اثر بود.

وی ادامه داد: این انتخاب یونسکو به واسطه اقداماتی است که شهر جهانی یزد در طول سال‌های اخیر و به ویژه دوران شیوع کرونا انجام داده بود و این فرصت به ندرت در اختیار آثار میراث جهانی قرار می‌گیرد.
عباسی هرفته تأکید کرد: به پیشنهاد سازمان جهانی یونسکو یک کلیپ که به معرفی شهر یزد و اقداماتی که مردم آن شهر در راستای مقابله با بیماری کرونا انجام داده‌اند می‌پردازد ساخته و به یونسکو ارسال و در سایت یونسکو با روزانه میلیون‌ها بازدید کننده از تمام کشور‌های جهان، به نمایش گذاشته شد.
وی خاطرنشان ساخت: محوریت موضوعاتی که در این کلیپ به آن‌ها توجه شده با توجه به زمان کوتاهی که به آثار منتخب داده بودند ابتدا معرفی شهر و ویژگی‌های شاخص آن بود و در مرحله بعد معرفی اقداماتی که در شرایط شیوع بیماری کرونا انجام شده است.
مدیر پایگاه پژوهشی شهر تاریخی یزد با بیان اینکه فعالیت‌های مورد نظر سازمان یونسکو روی چند محور معرفی شده ادامه داد: اولین مورد راه اندازی بازار‌های اینترنتی فروش صنایع دستی و هنر‌های سنتی یزد بود که سبب شد تا شاهد راه اندازی یک جنبش خوب در حمایت از هنرمندان محصولات سنتی شهر باشیم.
وی افزود: دومین مورد به راه افتادن یک پویش اجتماعی با نقش آفرینی علاقه مندان، فعالان، خبرگان حوزه میراث و گردشگری برای معرفی میراث یزد بود که تصاویر و فیلم‌های آن بر روی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف دیده شد و با استقبال زیادی هم همراه بود.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..