دستگیری عامل توزیع مشروبات الکلی مسموم در ابرکوه

فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه گفت: در ایام شیوع کرونا یک مورد مسمومیت الکلی منجر به فوت در شهرستان اتفاق افتاد که عامل توزیع این مشروبات مسموم طی ۲۴ ساعت دستگیر و از بروز مسمومیت‌های بیشتر در شهرستان جلوگیری شد.

به گزارش یزدی نیوزسرهنگ «سعید زینلی» در جمع اعضای ستاد مقابله و مبارزه با کرونای شهرستان ابرکوه، اظهار کرد: به علت موقعیت خاص جغرافیایی ابرکوه، از اولین روزهای شیوع کرونا زودتر از سایر شهرستان‌ها مواضع انتظامی و امنیتی شکل گرفت.

 
وی تصریح کرد: متأسفانه در این  ایام شاهد یک مورد مسمومیت با مشروبات الکلی نیز بودیم که منجر به نابینایی و در نهایت فوت مصرف‌کننده شد و فروشنده نیز ظرف مدت ۲۴ ساعت با پیگیری‌های ناجا، دستگیر و از توزیع مابقی این مشروبات مسموم و افزایش تعداد مسمومیت‌های شهرستان جلوگیری به عمل آمد.
 
فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه با بیان این که تعطیلی اصناف در ابرکوه نیز قبل از مصوبات استانی کلید خورد، بیان کرد: طی ۲۵ مورد گشت مشترک با اصناف، دادستانی، تعزیرات حکومتی، صمت، اتاق اصناف و مرکز بهداشت، ۳۱ واحد صنفی متخلف به علت رعایت نکردن نکات بهداشتی یا سرپیچی از مصوبات ستاد مقابله با کرونا، پلمپ شد.
 
زینلی به فعالیت چهار پست کنترل تردد در محورهای فارس به یزد، یزد به ابرکوه، خاتم به ابرکوه و ورودی بخش بهمن اشاره کرد و گفت: در این مدت تعداد ۲۸ هزار و ۵۰۰ خودروی عبوری از نظر تست کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند و یکهزار و ۴۳۰ خودروی غیربومی  نیز به شهرهای خود عودت داده شدند.
 
وی یکی از مشکلات شهرستان در کنترل تردد را قابل بهره‌برداری نبودن کمربندی شهر عنوان کرد و ادامه داد: حجم زیاد تردد کامیون‌های سنگین و خودروهای سواری به محدوده شهری موجب شد به همت اعضای شورای ترافیک مسدودسازی ورودی‌های اصلی شهر از میدان ولیعصر (عج) و میدان بسیج به تصویب برسد و بار ترافیکی به بلوار جمهوری اسلامی منتقل شود.
 
زینلی خاطرنشان کرد: در حوزه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند نیز تا روز ۳۰ فروردین، تعداد پنج هزار و ۴۶ نفر ساعت از نیروهای یگان ویژه استان بهره‌گیری شده که در امر کنترل چهار پست ورودی نیروهای انتظامی، راهور، پلیس‌راه و ناحیه مقاومت بسیج فعالیت داشتند.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..