رئیس کل دادگستری استان یزد:

نخبگان حقوقی برای پیامدهای پسا کرونا برنامه ارائه دهند

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: نخبگان حقوقی و قضایی برای پیامدهای احتمالی پسا کرونا برنامه و مساعدت داشته باشند.

به گزارش یزدی نیوز غلامعلی دهشیری  در جلسه با رؤسای حوزه‌های قضائی و دادستان‌های سراسر استان یزد اظهار داشت: نباید منتظر سرازیر شدن پیامدهای اجتماعی و اقتصادی پسا کرونایی به دستگاه قضائی ماند، بلکه باید با پیش بینی شرایط و پیشگیری از تولید برخی دعاوی حقوقی و ارتکاب جرایم، از پیامدهای پسا کرونایی کاست.

 
وی افزود: شرایط کرونایی کشور باعث خواهد شد تا اجرای برخی از قرار دادها با چالش مواجه شود، برخی از چک‌ها برگشت بخورد و لاجرم برخی از مسائل موجب تشکیل و تولید پرونده برای دستگاه قضائی شود، لذا انتظار می‌رود تا نخبگان اجتماعی به ویژه صاحب نظران اندیشمند حقوقی و قضائی برای مدیریت این شرایط تدابیری بیاندیشند.
 
دهشیری تصریح کرد: در شرایط قبل از کرونا دستگاه قضائی استان برای کاهش پرونده‌های مسن و به روز رسانی پرونده‌های خود، کار اضافه در عصرها و حتی دور کاری در دوران کرونا را نیز در دستور کار خود قرار داده بود و اکنون نباید اجازه داد یک شرایط خاص، دادگستری را با سیل مجدد پرونده‌ها روبرو کند.
 
رئیس کل دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: البته ناگفته نماند شرایط کرونا در کشور ایران، اوج همدلی، ایثار و ازخود گذشتگی این ملت شریف و همت جدی و حرکت جهادی نیروهای مسلح به ویژه نیروهای بسیج را به رخ جهانیان کشاند و صحنه‌های ماندگاری را همچون دوران دفاع مقدس را در اذهان ثبت کرد و در ادامه نیز بسیاری از خیرین با بخشش اجاره املاک خود بر این زیبایی افزودند و حال نیز برای برخی دیگر از مسائل اجتناب ناپذیر کرونایی باید برنامه‌هایی مدنظر قرار داد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود، شناسایی قوانین مغفول مانده را خواستار شد و بیان داشت: نشست‌های اندیشه ورز شورای قضائی دادستان‌های استان بامحوریت دادستان مرکز استان نسبت به جمع آوری قوانین و مقرارتی که ایجاد تکلیف عمومی برای قوه قضائیه کرده اما به هر دلیلی مغفول مانده است اقدام نمایند.
 
دهشیری بر انجام امور با تکیه بر هم اندیشی و هم افزایی تأکید کرد و گفت: بسیاری از امور را باید در کارگروه‌های مرتبط مورد واکاوی علمی قرار داد و تدابیر مناسبی را با رویکرد واحد برای آنها اتخاذ کرد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..