امام جمعه یزد:

توزیع افطاری‌های ماه رمضان به صورت مسجد و محله محور انجام شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خواستار توزیع افطاری های ماه رمضان به صورت مسجد محور و محله محور شد.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در چهارمین نشست قرارگاه رزمایش مواسات استان یزد اظهار داشت: در راستای هرچه بهتر برگزار شدن کمک‌هایی که این ایام به نیازمندان صورت می‌گیرد، باید تلاش کنیم از موازی‌کاری پرهیز شود.

 
وی با تاکید بر اینکه کمک‌ها نباید به یک برنامه کوتاه مدت خلاصه شود، عنوان کرد: در حال حاضر و با توجه به ماه مبارک رمضان، باید برنامه کمک کوتاه مدت برای این ایام در دست اقدام داشته باشیم ولی نباید از برنامه‌های میان مدت و بلند مدت هم غافل شویم.
 
امام جمعه یزد گفت: در حوزه توزیع غذا و افطاری‌ها باید مدیریت لازم صورت گیرد که در تمام استان و با محوریت مساجد و محلات هم کار کاملاً بهداشتی باشد و هم تمام افراد به ویژه نیازمندان از آن استفاده کنند.
 
ناصری یزدی با بیان اینکه لازمه این موضوع هماهنگی بین خیرین و افرادی است که در این حوزه کار می‌کنند گفت: باید هماهنگی لازم صورت گیرد که بتوان تمام افراد جامعه را در برنامه کمک‌ها تحت پوشش قرار دهیم.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که این روزها خیلی از افراد با آن مواجه شده‌اند، بحث اشتغال است که حتماً باید برای آن برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: در ارتباط با سبک این نوع برنامه‌ریزی‌ها و نحوه کمک کردن‌ها باید برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم چرا که همیشه نمی‌توان کمک‌ها را به صورت حضوری و در قالب اهدای بسته‌های معیشتی انجام دهیم.
 
امام جمعه یزد افزود: در این حوزه باید چند کار را انجام دهیم که اولین مورد آن شناسایی دقیق نیازمندان و نیازهای آنهاست تا بتوان هم کمک‌ها را به درستی انجام دهیم و هم آبروی آنها را حفظ کنیم.
 
ناصری یزدی ادامه داد: علاوه بر این باید جنبه مردمی کمک‌ها هم حفظ شود تا زمینه تداوم آنها فراهم شود وگرنه اگر جنبه مردمی را حفظ نکنیم قطعاً در یک مدت کوتاه می‌توان کار انجام داد و ادامه‌دار نیست.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را رفع کند گفت: کمک‌های مردمی باید به گونه‌ای باشد که باری را از دوش دولت بردارند تا دولت بتواند مدیریت لازم برای رفع مشکلات را فراهم کند.
 
وی با اشاره به اینکه نمی‌توان مردم را با نیازمندی آنها رها کرد گفت: الان مشکلات مردم به صورت عمومی شده و حد زیادی از مردم با چنین مشکلی روبرو شده‌اند.
 
امام جمعه یزد ادامه داد: در این رابطه لازم است کمیته فعالیت‌های مردمی و کمیته اشتغال در ستاد قرارگاه مواسات تشکیل شود و بتوانیم زمینه بهبود فعالیت‌ها را فراهم کنیم.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..