دستور ‌استاندار یزد به ر‌اهنمایی و رانندگی؛

‌با موتورسواران متخلف ‌برخورد جدی شود

استاندار یزد با تاکید بر اینکه آمار بالای تلفات رانندگی اصلا زیبنده یزد نیست گفت: زمینه برخورد جدی با موتورسواران متخلف در یزد فراهم شود.

به گزارش یزدی نیوز محمدعلی طالبی در شورای راهوری ترافیک استان یزد اظهار داشت: آمار بالای تصادفات یزد زیبنده مردم و دستگاه‌های مسئول در استان یزد نیست و حتما باید برای کاهش این آمار تا پایین‌ترین حد ممکن اقدامات لازم صورت پذیرد.

 
استاندار یزد ادامه داد: باید فکر جدی در این رابطه صورت گیرد و به ویژه در بحث آمار تصادفات موتورسیکلت و عابرین پیاده یزد که رتبه کشوری یزد هم بالا است باید تدابیر خاصی داشته باشیم.
 
وی با تاکید بر اینکه این موضوع غیرقابل توجیه است گفت: هر استانی دلایل خاص خودش را در ارتباط با تصادفات دارد، اتفاقا وقتی دلیل مشخص است روشن‌تر می‌توانیم در ارتباط با کاهش تصادفات حرکت کنیم.
 
طالبی ادامه داد: بنابراین باید ضعف های موجود را بپذیریم و نسبت به اصلاح آنها اقدامات لازم صورت پذیرد؛ در حال حاضر برخی از رویه های ما با مشکل روبه‌رو است و برخی از رفتارهای مرم هم در ارتباط با رانندگی مشکلاتی دارد.
 
استاندار یزد خاطرنشان کرد: مواردی که در این نشست مطرح شد باید در مجموعه‌ای گردهم آید و اقداماتی که باید در شهر و جاده‌های یزد انجام شود را به صورت منظم و دقیق داشته باشیم تا در هر نشست این موارد را مرور کنیم و مشخص شود چه اقداماتی در استان صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: لیست کاملی از پیشنهاداتی که پلیس راهور و راه در ارتباط با معابر و خیابان‌ها دارند باید تهیه کنیم و بار اصلی در این حوزه هم بر روی دوش نیروی انتظامی است.
 
استاندار یزد با اشاره به آمار بسیار بالای تلفات تصادفات رانندگی مربوط به موتورسیکلت سواران اشاره کرد و گفت: این که در یزد چنین آمار بالایی از تلفات در طول سال داشته باشیم اصلا قابل قبول نیست.
 
وی خاطرنشان کرد: باید زمینه برخورد جدی و بازدارنده با موتورسیکلت سواران متخلف در استان انجام شود؛ برای کاهش آمار تصادفات و تلفات باید با چنین مسائلی مقداری جدی‌تر برخورد کنیم.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..