علت چاقی پس از ازدواج چیست؟

no-thumbs

در یک بررسی که در 9 کشور اروپایی انجام گرفت متخصصان مشاهده کردند افراد پس از ازدواج معمولا بهتر از دوران مجردی غذا می‌خورند اما کمتر ورزش می‌کنند و در نتیجه وزن آنان به میزان چشمگیر افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزدر این بررسی مشخص شد مردان متاهل بیش از مردان مجرد مواد خوراکی ارگانیک خریداری کرده و آگاهانه مقدار غذای بیشتر و شاید سالم‌تری مصرف می‌کنند اما به این مفهوم نیست که به طور کلی این گروه از مردان سالم‌تر هستند.

متخصصان دانشگاه «بازل» در سوئیس با بیان اینکه مردان متاهل نسبت مردان مجرد کمتر ورزش می‌کنند، اظهار داشتند: در این بررسی رابطه بین وضعیت تاهل و شاخص توده بدنی (BMI) مقایسه شد. شاخص توده بدنی بالا می‌تواند فاکتور خطرزایی برای بیماری‌های مزمن همچون دیابت و بیماری‌های قلبی – عروقی باشد.

در این بررسی اطلاعات مرتبط با ۱۰ هزار و ۲۲۶ نفر از اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، روسیه، اسپانیا و انگلیس مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد شاخص توده بدنی افراد متاهل از مجردها بالاتر است و این وضعیت در مورد زنان و مردان یکسان است.

فاکتورهای اجتماعی بر سلامت تاثیرگذار هستند و ازدواج و تغییرات رفتاری مرتبط با آن به طور مستقیم با نوع تغذیه و وزن بدن ارتباط دارد.

بخش نظردهی بسته شده است..