هکر سه میلیاردی دستگیر شد

no-thumbs

فرمانده نیروی انتظامی فارس گفت:ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) این استان ، فردی را که با استفاده از بد افزار جاسوسی بیش از سه میلیارد ریال از حساب شهروندان برداشت کرده بود ، شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزبه نقل از خبرگزاری ایرنا: سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی افزود:در پی مراجعه چند نفر به پلیس فتا فارس و طرح شکایت مبنی بر کسر موجودی حسابشان در فضای مجازی ،این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این واحد قرار گرفت.

وی اظهار داشت:در بررسی های اولیه مشخص شد ، برداشت از حساب های بانکی به یک روش خاص صورت گرفته و پس از آن تیم عملیاتی که برای این موضوع تشکیل شد با انجام اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متهم شدند.

فرمانده انتظامی فارس گفت:فردهکر باطراحی و نصب نرم افزارجاسوسی 'کی لاگر' بر روی سیستم کافی نت های شهرستان های شیراز ، مازندران ، اصفهان ، تهران و جزیره کیش، اطلاعات حساب کاربری و بانکی افرادی را که برای انجام تراکنش مالی خود مراجعه کرده بودند به سرقت می برد و با در اختیار داشتن این اطلاعات مبادرت به برداشت از حساب مالباختگان می کرد.

گودرزی اظهار کرد: فرد هکر برای این که پلیس او را شناسایی نکند، منزل مبله ای را در شیراز به صورت روزانه اجاره کرده بود و وجوه مسروقه را به پول اینترنتی (بیت کوین) تبدیل می کرد.

وی افزود: 'کی لاگر ها' ابزارهایی هستند که تمام کارهای انجام شده کاربر را از طریق صفحه کلید ثبت می کنند و این ابزار می تواند به صورت سخت افزاری و نرم افزاری تولید شود.

فرمانده نیروی انتظامی فارس ادامه داد:کاربران برای وارد کردن اطلاعات مهم و حساس خود از کامپیوتر های موجود در مکان های عمومی استفاده نکنند و ضروری است ترافیک ارسال و دریافت اطلاعات سیستم خود را مرتب کنترل کنند و باید دقت داشته باشند که در حالت معمول ، میزان دریافت اطلاعات باید بالاتر از ارسال اطلاعات باشد .

بخش نظردهی بسته شده است..