یک مقام مسئول در دامپزشکی یزد خبر داد؛

تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان

مسئول اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد از تشدید بازدیدهای نظارت بهداشتی دامپزشکی در ماه مبارک رمضان با هدف اطمینان از سلامت فراورده‎‎های خام دامی عرضه شده به شهروندان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از ایسنا؛  دکتر "محمد رضا صادقپور" اظهار کرد: نظارت بهداشتی بر امر تولید، توزیع، حمل و نقل و عرضه‌ی فراورده‌های خام دامی از جمله مهمترین وظایف دامپزشکی به شمار می‌رود و دامپزشکی در طول تمام ایام سال در حال اعمال این نظارت‌ها در سطح واحدهای تحت نظارت خود است.

وی با بیان این که در مناسبت‌های ملی و مذهبی و فراخور افزایش عرضه و تقاضا در بازار، اعمال این نظارت‌ها نیز افزایش می‌یابد، گفت: در همین راستا در ایام ماه مبارک رمضان و با هدف اطمینان از سلامت فراورده‌های خام دامی عرضه شده به شهروندان، نظارت بهداشتی دامپزشکی بر واحدهای تولید، توزیع، فراوری و عرضه‌ی فراورده‌های خام دامی تشدید می‌یابد.

صادقپور در خصوص نحوه‌ی اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت دامپزشکی ویژه ی ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: کارشناسان دامپزشکی استان یزد در ماه مبارک رمضان در قالب ۱۱ اکیپ ثابت و ۱۳ اکیپ سیار بازرسی و نظارت، سازماندهی شده و در دو شیفت کاری صبح و عصر با حضور و گشت‌زنی منظم در سطح استان اقدام به بازدید از مراکز تحت پوشش این اداره کل می‌کنند.

وی افزود: کارشناسان دامپزشکی در این بازدیدها با بررسی شرایط تولید، فراوری و عرضه‌ی فراورده‌های خام دامی موارد تخلف را ثبت، رفع و پیگیری می‌کنند تا از این طریق ضریب اطیمنان سلامت فراورده‌های خام دامی عرضه شده جهت مصرف شهروندان به حداکثر برسد.

این مسئول در پایان نیز از شهروندان خواست تا در هنگام خرید فراورده‌های خام دامی به لیبل درج شده روی لاشه یا بسته‌بندی که حاوی اطلاعات تاریخ تولید، انقضاء، نوع محصول، کد بهداشتی بهره‌بردای دامپزشکی و غیره است، توجه کنند و در صورت مشاهده‌ی هر گونه تخلف بهداشتی از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲، مراتب را به اطلاع کاشناسان دامپزشکی گزارش کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..