تفت هم در وضعیت بحرانی آب

no-thumbs

دبیر شورای مدیریت بحران شهرستان تفت در نشست خبری به مشکلات بحران آب کشور اشاره کرد و گفت : سالانه 300 هزار متر مکعب از سفره های آب زیر زمینی کشور کاسته می شود یعنی به ازای هر 5 سال به اندازه سد زاینده رود، سفره های آب زیر زمینی به پایین می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزوی این اتفاق را فاجعه ای در زیر زمین توصیف کرد و ادامه داد: سفره های آب کشور سالانه ۹۰۰ هزار متر کعب ورودی دارد در حالی که ۱میلیون و ۲۰۰ هزار مترکعب از آن خارج می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهرستان تفت هم در وضعیت بحرانی آب قرار دارد، گفت: اگر مردم در مصرف آب صرفه جویی نکنند در تابستان با مشکل جدی کمبود آب مواجه خواهیم بود.

سبزواری  با انتقاد از برخی امکان دولتی و مراکز آموزش عالی شهرستان تفت که بیشترین مصرف کنندگان آب شرب را شامل می شوند، گفت: این نهادها باید تدابیر ویژه ای برای کاهش مصرف  آب داشته و وضعیت مصرف خود را متعادل کنند.

دبیر شورای مدیریت بحران شهرستان تفت اذعان داشت: امروز آبرسانی به اکثر روستاهای شهرستان تفت بصورت سیار انجام و روزبه روز بر درخواست آبرسانی نیز افزوده می شود.

وی از راه اندازی کمپین حساس سازی بحران آب در تفت با اسم آب؛ مردم و صرفه جویی خبر داد و گفت: این کمپین ازششم الی دوازدهم تیر با هدف برجسته سازی و نمایان کردن بحران جدی آب به صورت اختصاصی در شهرستان تفت راه اندازی خواهد شد.

سبزواری به تشریح برنامه های این کمپین پرداخت و گفت: نصب بنرهای متعدد، نشست خبری بخشداران شهرستان با موضوع آب، نشست بانوان کارمند شهرستان تفت با موضوع صرفه جویی در مصرف آب، معرفی سفیران و همیاران آب و مسابقه بزرگ نقاشی عمومی با موضوع صرفه جویی از مهم ترین برنامه های این کمپین می باشد.

بخش نظردهی بسته شده است..