رشد ۱۰ درصدی مصرف برق در یزد

no-thumbs

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد تولید انرژی الکتریکی در کشور را 267 میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد و گفت: 8 هزار و 800 میلیون کیلووات ساعت آن در استان یزد تولید شده که یزد در این زمینه رتبه نهم در کشور را داراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز محمدحسن صباغ‌زادگان، پیش از ظهر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه فعالیت‌های برق منطقه‌ای یزد امسال با شعار «پیشتازی در سطح ملی با ایجاد بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری و پیشرفت، هم‌راستا با توسعه پایدار» پیگیری می‌شود، اظهار داشت: در تلاش برای افزایش قدرت نصب شده نیروگاهی در افق چهار سال آینده هستیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۸۶، قدرت نصب شده نیروگاهی ۶۳۹ مگاوات بوده و امروز قدرت نصب شده نیروگاهی در استان یزد به هزار و ۹۵۱ مگاوات رسیده است، خاطر نشان کرد: نرخ رشد تولید انرژی برق در استان یزد به طور میانگین سالانه ۱۷ درصد بوده است.

صباغ‌زادگان با بیان اینکه قدرت نصب شده نیروگاهی در سطح کشور بیش از ۷۳ هزار مگاوات است، عنوان کرد: یزد در زمینه قدرت نصب شده نیروگاهی در کشور رتبه ۱۳ را از آن خود کرده است و یزد در واقع سه درصد قدرت نصب شده نیروگاهی کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد همچنین تولید انرژی الکتریکی در کشور را ۲۶۷ میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد و افزود: بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ میلیون کیلووات ساعت آن در استان یزد تولید شده که یزد در این زمینه رتبه نهم در کشور را داراست.

وی با اشاره به میزان مصرف انرژی در کشور عنوان کرد: در سطح کشور ۲۱۸ میلیارد کیلووات ساعت برق مصرف می‌شود که بیش از ۶ میلیارد کیلووات ساعت آن در یزد مورد استفاده قرار گرفته و یزد در این زمینه رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

صباغ‌زادگان با بیان اینکه استان یزد برای نخستین بار در سال گذشته، ۲ میلیارد ساعت مازاد تولید برق داشته که تحویل شبکه سراسری کشور شده است، بیان کرد: تولید برق در استان یزد در سال گذشته در مقایسه با سال ۹۲ بیش از ۴۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد خاطر نشان کرد: میزان مصرف نیز در استان یزد ۱۰ درصد رشد داشته که این میزان افزایش در ساعات اوج مصرف برق به ۶ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در استان یزد هیچ مشکلی در زمینه تامین برق مصرفی نداریم، اظهار داشت: اما نمی‌توانیم حال که در استان یزد مشکلی وجود ندارد، نسبت به تامین شبکه برق سراسری بی‌تفاوت باشیم به همین دلیل تابستان امسال که زمان اوج مصرف برق است، لازم است صرفه‌جویی لازم در مصرف این انرژی ارزشمند انجام شود.

صباغ‌زادگان اظهار امیدواری کرد: با مساعدت مردم بتوانیم از تابستان امسال بدون خاموشی عبور کنیم و به طور قطع تنها ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف انرژی برق، تابستان بدون خاموشی برای این استان رقم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان یزد با اشاره به نیروگاه‌های فعال در استان یزد که هم‌اکنون هزار و ۹۵۱ مگاوات برق تولید می‌کنند، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تلاش می‌کنیم قدرت برق نصب شده نیروگاهی در استان یزد را تا پایان سال ۹۸ به ۴ هزار و ۲۰۰ مگاوات برسانیم که برای تحقق آن، زیرساخت‌های لازم در دست اجرا است.

بخش نظردهی بسته شده است..