قاضی قلابی در یزد دستگیر شد

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان یزد از دستگیری مردی که خود را به عنوان قاضی دادگستری و وکیل معرفی و در مواردی هم اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، "غلامعلی دهشیری" در تشریح این خبر گفت: فرد دستگیر شده با معرفی خود به عنوان قاضی دادگستری به افراد مختلف قول حل و فصل پرونده های قضایی را در دستگاه قضایی می‌داده است.

وی افزود: این متهم دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق در یکی از واحد‌های دانشگاه آزاد در استان است و به علت آشنایی اولیه از یکسری از قوانین، اعتماد سوژه‌های خود را جلب می کرده است.

این مقام قضایی با اشاره به سوء استفاده متهم از عنوان قاضی و یا وکیل، اظهار کرد: این متهم حتی در بعضی از خرید‌های معمولی خود با معرفی خود به عنوان قاضی ، تخفیف ویژه از فروشنده اخذ می‌کرده و البته در پاره‌ایی از موارد نیز خود را وکیل دادگستری معرفی کرده است.

دهشیری خاطرنشان کرد: شناسایی و دستگیری این متهم بر اساس گزارش یکی از مالباختگان به ستاد خبری حفاظت و اطلاعات دادگستری انجام گرفت به نحوی که مالباخته طبق قراری که با متهم داشت، سه سکه بهار آزادی را به متهم تحویل داده و مقرر بوده که چهار سکه دیگر نیز پس از حل و فصل شدن پرونده به متهم تحویل دهد  ولی پس از گذشت چند ماه وقتی که متوجه کلاهبرداری فرد مذکور می‏‏شود، مراتب را به ستاد خبری اطلاع می‌دهد.

وی ابراز کرد: افراد دیگری نیز در ارتباط با متهم دستگیر شده بوده‌اند که متهم قول همکاری و انجام امور مرتبط با دستگاه قضایی را به ایشان داده بود ولی خوشبختانه فرایند کلاهبرداری از آنان تکمیل نشده و پولی رد و بدل نگردیده است.

رییس حفاظت و اطلاعات دادگستری اظهار کرد: راه حل و فصل پرونده‌های قضایی در دستگاه قضایی التزام به قانون و پایبندی به اخلاق است.

وی تصریح کرد: هر کسی پرونده‌ای در دستگاه قضایی دارد، یقین بداند که ملاک عمل قانون و استناد به مدارک و مستندات قانونی است و باید به فردی که در گیر و دار رسیدگی به پرونده قضایی قول اعمال نفوذ و انجام امور و اخذ رای تضمینی در فرایند دادرسی را می‏‏دهد، حتماً مشکوک شد.

دهشیری در پایان تأکید کرد: ستادهای خبری حفاظت اطلاعات دادگستری همواره آماده دریافت مسائل مرتبط با دستگاه قضایی و بررسی موارد مشکوک و حاشیه‌ساز برای پرچمداران عرصه‌های عدل و عدالت است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..