وزیر اطلاعات در جمع روحانیون یزد:

اخلاق در بین مذهبی ها هم کم شده/ نگرانی نسبت به عقاید جوانان

وزیر اطلاعات گفت: با هوشیاری نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی تمامی مرزهای کشور در امنیت است و با هر اقدام ضد امنیتی با قدرت و درایت برخورد لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزحجت الاسلام سید محمود علوی  در گردهمایی ائمه جمعه و جماعات استان یزد که در روضه محمدیه (حظیره یزد) برگزار شد، افزود: تهدید در مرزهای فیزیکی نیست بلکه ناامنی در مرزهای اعتقادی و فکری مردم ما به‌ویژه جوانان است.

وی اظهار کرد: نیروهای امنیتی کشور با اقتدار و با همدلی در سریع‌ترین زمان ممکن با هر اقدام ضد امنیتی برخورد می‌کنند.

وزیر اطلاعات، به وضعیت امنیتی کشورهای همجوار در بعد امنیتی اشاره و اضافه کرد: باوجود اینکه مشکلات امنیتی در آن کشورها وجود دارد ولی به لطف خدا و همدلی و هم افزایی نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، نظامی و قضایی امنیت در سراسر کشور و مرزهای ما به‌صورت کامل و مثال زدنی وجود دارد.

علوی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر وضعیتی که در عراق شاهد آن هستیم از جمله فتنه داعش و به هم ریختگی بخش‌های مختلف آن کشور زمینه را برای هر مجموعه فراهم می‌کند که آسیب متوجه مرزهای ما شود.

مقام عالی وزارت اطلاعات تاکید کرد: ممکن است گاهی اتفاقی در مرزها بیفتد و حتی یک گروه تروریستی بدون یونیفورم و پوشش خاص تحرکاتی انجام دهند ولی این اقدام هیچ ارزش نظامی ندارد.

علوی ادامه داد: در صورتی که هر روز چنین اتفاقی می‌افتاد آن را می‌توانستیم ناامنی بگوییم ولی اینکه چند ماه یک مرتبه چنین اتفاقی می افتد را نمی‌توان ناامنی دانست.

وی اظهار داشت: در صورتی که کوچک‌ترین تحرکی از سوی چنین افرادی افتاق افتد، چیزی نمی‌گذرد که دست‌های پلیدی که ناامنی آفریدند و عزیزانی را به شهادت رساندند به دست توانمند نیروهای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به مجازات اعمال خود می‌رسند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: امنیت در مرزهای کشور ما حاکم است و اگر کسی دست از پا خطا کند بدون شک نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سریع‌ترین زمان آنها را سرجای خودشان می‌نشانند.

وی خاطرنشان کرد: اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام (عج) زمان کوچک‌ترین حرکت داعش را تحت نظر خود قرار داده و آنها را از رسیدن به آرزویشان که ایجاد ناامنی در ایران است بازداشته است.

وزیر اطلاعات ادامه داد: سلطه و اشراف دستگاه‌های امنیتی به گونه ای است که هم خود آنها با آرامش در حال فعالیت هستند و هم برای مردم و مسئولان ما آرامش ایجاد کرده‌اند.

علوی افزود: نگرانی ما این است که الان اعتقادات بچه‌های ما در حال آسیب دیدن است و عرفان‌های کاذب یکی بعد از دیگری اعتقادات آنها را هدف گرفته است.

 

علوی گفت: این شرایط ارزشمندی که امروز انقلاب اسلامی ایران ایجاد کرده که باید استفاده کرده و به نجات جوانان از دست فتنه‌های مختلف دشمن در عرصه اعتقادی بپردازیم.

وی خاطر نشان کرد: امروزه خطر همه جوان‌ها را تهدید می‌کند، از یک سو باید آسیب شناسی و از سوی دیگر باید مخاطب شناسی کنیم که ببینیم این مخاطب ما امروز چه نیاز و آسیبی دارد.

علوی ادامه داد: امروزه یکی از آسیب‌هایی که حتی نیروهای مذهبی را تهدید می‌کند کم رنگ شدن جنبه های اخلاقی در جامعه است در حالی که دین ما دینی است که پیامبر خود را برای شکوفا شدن جنبه‌های اخلاقی در جامعه مبعوث می‌کند.

وی افزود: پیامبری که ویژگی‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف دارد اما خداوند ویژگی پیامبر را در اخلاق ایشان بیان می‌کند و این باید الگو قرار گیرد.

وزیر اطلاعات اضافه کرد: تمام عناصر نظام جمهوری اسلامی باید این ویژگی اخلاقی رسول خدا را داشته باشد که بتواند عناصر جامعه را به یکدیگر گره بزند و امت واحده اسلامی را تشکیل دهد.

علوی گفت: حرمت به بزرگ‌ترها، محبت به کوچک‌ترها، تحقیرنکردن افراد به دلیل شغل شان از جمله جنبه های اخلاقی است که در جامعه ما تا حدودی رنگ باخته است.

وی اظهار کرد: در گذشته به وسیله اشعار و ضرب المثل ها فرزندان را به سمت ادب و اخلاق هدایت می‌کردند اما امروزه این موارد در جامعه ما کمتر دیده می‌شود.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه باید جلوی بی اخلاقی‌ها توسط منبریان گرفته شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما به جای اینکه در برابر دشمن خدعه به کار بریم، در بعضی موارد به جان هم می‌افتیم.

علوی با تاکید بر اینکه باید منویات مقام معظم رهبری دستور کار ما قرار گیرد، گفت: متاسفانه برخی در برابر فرمایشات معظم له هم خود اجتهادی می‌کنند و به این فرمایشات عمل نمی‌کنند.

علوی با بیان این مطلب که تیم مذاکره‌کننده فعلی همان تیم مذاکره کننده دولت قبل است گفت: تنها فردی که در تیم مذاکرات فعلی هست و در دولت قبلی نبود آقای ظریف است که مقام معظم رهبری بارها نسبت به ایشان اطمینان خود را اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری گفته‌اند من به تیم مذاکره کننده اعتماد دارم گفت: این صحبت مقام معظم رهبری نشان دهنده حمایت از دیپلمات‌های ایران در برابر دشمن است.

علوی گفت: مقام معظم رهبری اگر موضعی خصمانه گرفتند مربوط به دشمن بود و فرمودند که به دشمن اعتماد ندارم ما باید مشتمان را گره کنیم اما این مشت را باید به طرف دشمن بگیریم.

وی از روحانیون و مبلغان دینی خواست تا شعار امسال مقام معظم رهبری را همواره مد نظر جدی قرار دهند و با همدلی برای تحقق اهداف نظام و ولایت بکوشند.

وزیر اطلاعات همچنین از روحانیون و ائمه جمعه و جماعات خواست تا همواره از فرصت نظام مقدس جمهوری اسلامی برای جذب جوانان و دمیدن روح آگاهی آنها استفاده کنند.

در این گردهمایی که در آستانه ماه مبارک رمضان و توسط اداره تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد جمعی از ائمه جمعه و جماعات و مبلغان و مبلغین حضور داشتند.

بخش نظردهی بسته شده است..