شناسه خبر: 82543 منتشر شده در مورخ: 1398/06/26 ساعت: 20:59 گروه: اجتماعی
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد: در پنج‌ماهه نخست سال جاری ۴۳۸ فرصت شغلی برای مددجویان با اعطای تسهیلات اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش یزدی نیوز امیر زین‌العابدین قمی، با اشاره به توجه ویژه این نهاد به رویکرد مددکاری اشتغال محور و تشویق مددجویان به ایجاد شغل و دستیابی به توانمندی، گفت: ۱۳ میلیارد و ۹۳۴ میلیون تومان وام اشتغال طی پنج‌ماهه نخست سال ۹۸ به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد و اقشار نیازمند اعطا شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد افزود: شش میلیارد و ۷۳۸ میلیون تومان از تسهیلات پرداختی در پنج‌ماهه نخست امسال در بخش دام‌پروری، سه میلیارد و ۴۸۳ میلیون تومان خدمات، دو میلیارد و ۶۵ میلیون تومان کشاورزی، یک میلیارد و ۱۹۲ میلیون تومان فعالیت‌های صنعتی و معدنی و ۳۵۶ میلیون تومان صنایع‌دستی و ۱۰۰ میلیون تومان شیلات بوده است.
وی ادامه داد: کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند با رویکرد توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات در مناطق محروم برای کمک به مهاجرت معکوس، مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در مناطق محروم و روستایی و همچنین افزایش و پایدارسازی تولیدات اقشار نیازمند از طریق مدیریت فرآیند‌های تولید و بازرگانی در راستای استحکام اقتصاد خانواده از اهمیت ویژه‌ای در کمیته امداد برخوردار است.
زین‌العابدین قمی افزود: ۳۳۳ طرح ایجادشده طی پنج‌ماهه ابتدای سال ۹۸ مربوط به طرح‌های خودکفایی، ۹۸ مورد توان‌افزایی، هفت مورد کارانگیزی بوده است، ۱۱۶ مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است.
وی افزود: ۲۳ درصد از تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، ۱۶ درصد از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، ۳۰ درصد از محل صندوق توسعه ملی و ۳۱ درصد سایر منابع پرداخت‌شده است.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3837 sec