شناسه خبر: 71954 منتشر شده در مورخ: 1398/03/14 ساعت: 18:37 گروه: اجتماعی
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد از رشد ۲۰ درصدی پیک‌بار استان در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: استان یزد دارای بیشترین رشد پیک‌بار در کشور است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدحسن صباغزادگان در سومین جلسه کمیته عالی کاهش پیک بار استان یزد، توجه به مساله مدیریت مصرف در امسال را مورد تاکید و نیازمند پیگیری جدی دانست و اظهار داشت: استان یزد در کنترل و مدیریت شبکه برق جزو استان‌های نمونه کشور است.

 
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته با کاهش ساعات کاری ادارات که با مدیریت شرکت توزیع یزد انجام شد، 20 مگاوات صرفه‌جویی داشتیم که در همین رابطه، امسال نیز به ادارات، بانک‌ها و مراکز مهم استان برای کاهش اثرات خاموشی و به مدار آمدن دیزل‌های اضطراری توسط شرکت توزیع هشدار داده ‌شده است.
 
وی استان یزد را با توجه به عمده مصرف انرژی در صنعت، دارای شرایطی متفاوت توصیف و تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی سال جاری و خنک‌تر شدن هوا در استان، شاهد رشد 20 درصدی پیک‌بار صنایع بزرگ نسبت به سال 97 هستیم.
 
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد ادامه داد: هرچند که در سال گذشته همکاری و همدلی آگاهانه‌ای بین صنایع با صنعت برق انجام گرفت، اما با توجه به شرایط خاص موجود، مشترکان صنعتی موظف به مبادله تفاهم‌نامه‌های مدیریت مصرف هستند چراکه طبق دستورالعمل شرکت توانیر، مدیریت شبکه برق کشور حق اعمال خاموشی بیش از سقف تعیین‌شده را برای استان¬ها دارد.
 
صباغزادگان پیک‌بار تابستان سال 97 استان یزد را 1530 مگاوات بیان کرد و افزود: پیک‌بار استان در زمستان نیز به حدود 1100 مگاوات رسید که نشان‌دهنده این است که به دلیل صنعتی بودن استان، این میزان از یکنواختی نسبی در تابستان و زمستان برخوردار است.
 
وی افزود: در سال 98 نیز با وجود این که مشترک جدیدی اضافه نشده است اما با توجه به شرایط به وجود آمده در بحث صادرات، مشترکان موجود که با ظرفیت پایین دیماند قراردادی خود در سال گذشته فعالیت می‌کردند امسال مصرف دیماند خود را به حداکثر رسانده‌اند.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4667 sec