شناسه خبر: 71951 منتشر شده در مورخ: 1398/03/14 ساعت: 16:48 گروه: اجتماعی
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: باید با حرکت جهادی و تلاش مضاعف در جهت خدمت به مردم و حل مشکلات آنان گام برداشت.

به گزارش یزدی نیوزغلامعلی دهشیری در دیدار با استاندار یزد اظهار داشت: دستگاه قضایی خط مقدم برخورد با جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی است و در این رسالت خطیر باید مورد حمایت قرار گیرد.

 
وی با بیان اینکه درگیری با مشکلات اجتماعی و تلاش برای فصل خصومت‌ها، بار روانی منفی و فرسودگی و فرسایش روحی کارکنان قضایی و اداری را به دنبال دارد، گفت: باید برای آرامش روحی و روانی مجموعه‌ای که درگیر یک کار طاقت‌فرسای فکری و برخورد با مشکلات اجتماعی است برنامه‌ریزی کرد و از ظرفیت‌های استان برای ایجاد روحیه شادی و نشاط در این نیروی انسانی نخبه و سرمایه اجتماعی گرانبها استفاده نمود.
 
این مقام قضایی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در سنوات اخیر در افزایش فضای فیزیکی و نیروی انسانی، گفت: گرچه با هدف ارتقای کمّی و کیفی خدمات قضایی استان، این رویکرد وجود داشته و دارد، اما باید از سوی دیگر با آسیب شناسی وضعیت موجود، راه را بر افزایش ورودی پرونده‌ها به دادگستری بست.
 
 
وی ادامه داد: شناسایی ادارات و مراکز پرونده‌ساز از جمله ادارات متولی زمین و همچنین بانک‌ها که به شکل‌های مختلف عامل زایش پرونده برای دستگاه قضایی هستند، مسئله‌ای است که مد نظر قرار دارد و باید برای آن چاره‌اندیشی صورت گیرد.
 
رئیس کل دادگستری استان، تقویت واحدهای حقوقی ادارات را راهبرد مناسب در جلوگیری از پرونده‌سازی و کاهش ورودی برای دستگاه قضایی دانست و گفت: وجود یک واحد حقوقی قوی می‌تواند از شکل‌گیری پرونده‌های قضایی جلوگیری نماید و هزینه‌ها بر مردم را کم کند، ضمن اینکه دادگستری نیز آمادگی ارائه آموزش‌های کاربردی حقوقی و قضایی را دارد.
 
وی به بالا رفتن انتظارات از قوه قضاییه اشاره کرد و بیان داشت: تقویت اخلاق حرفه‌ای در ادارات و توجیه مردم نسبت به مسائل و مشکلات درگیر در ادارات، از شکل‌گیری تسلسل ارائه گلایه و شکایت پیشگیری می‌کند که این مهم در گرو تقویت اخلاق حرفه‌ای در بین کارکنان بخش‌های دولتی، خصوصی و قضایی است.
 
دهشیری، سامان‌دهی وضعیت اتباع بیگانه را از مسائل بسیار مهم در استان ذکر کرد و افزود: برای ارتقای امنیت استان باید وضعیت اتباع بیگانه در استان سامان پذیرد که در این مسیر بررسی جرائم مرتبط با این قشر و تحلیل و واکاوی مسائل مرتبط با اتباع، مبنای تصمیمات بعدی در این رابطه است.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1373 sec