شناسه خبر: 71689 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 ساعت: 09:43 گروه: اجتماعی
مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه شهروندان یزدی از حضور پروانه‌ها در سطح شهر نگرانی خاصی نداشته باشند گفت: پروانه‌های سطح شهر یزد نه برای کشاورزی و نه برای سلامتی انسان هیچ تهدیدی ندارند.

به گزارش یزدی نیوزچند روزی است که در استان یزد به واسطه حضور پرشمار پروانه سبب بروز مشکلات و ایجاد دغدغه در بین شهروندان یزدی به این منظور که آیا این پروانه بیماری‌های خاصی دارند و یا اینکه عمر حضور آنها در استان به چه اندازه است ایجاد شده است.

 
در این راستا مرتضی فتاحی اردکانی، مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد با تاکید بر اینکه شهروندان یزدی از حضور پروانه‌ها در سطح شهر نگرانی خاصی نداشته باشند اظهار داشت: این پروانه از نظر کشاورزی و بهداشتی مشکل خاصی را به وجود نمی‌آورند و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 
وی حضور این پروانه‌ها در سطح شهر را به علت وزش‌های باد دانست که سبب می‌شود از سمت مراتع به مناطق شهری کشیده شوند خاطرنشان کرد: این پروانه‌ها نقشی در بروز خسارت‌های کشاورزی ندارند و شهد خوار و از شیره و شهد گیاهان تغذیه می‌کنند.
 
فتاحی اردکانی به طول عمر این گونه پروانه‌ها اشاره کرد و افزود: پروانه‌ها حشرات بالغی هستند که پس از گذران طول عمرشان از بین می‌روند و مشکلی خاصی هم برای انسان به وجود نمی‌آورند.
 
مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد در پایان گفت: طول عمر مفید پروانه‌ها بین 10 الی 15 روز است و پس از تخم گذاری به واسطه این طول عمر کوتاه از بین می‌روند.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1375 sec