شناسه خبر: 71185 منتشر شده در مورخ: 1398/02/06 ساعت: 12:24 گروه: اجتماعی
نماینده ولی فقیه در استان یزد با انتقاد از اینکه برخی صنایع در کشور محصولات خود را در طول حتی ۵۰ سال هیچ تغییری نداده‌اند گفت: خلاقیت و نوآوری حلقه مفقوده بسیاری از صنایع به ویژه خودروسازی کشور است.

به گزارش یزدی نیوز آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با پرسنل مجموعه شهید قندی یزد با اشاره به اینکه خداوند متعال از خلقت انسان هدف والایی را دنبال کرده اظهار داشت: هدف از خلقت انسان به حدی والا و بزرگ است که خداوند می‌فرماید همه چیز را در جهان برای انسان آفریده‌ام.

 
وی با اشاره به اینکه خدای با این قدرت و عظمت قطعا توانایی کامل برای حفاظت از ما را دارد عنوان کرد: تنها کافی است ما به خداوند اتکا کنیم و توکل به خدا داشته باشیم که مشکلاتمان برطرف شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد به ظرفیت‌های بسیار زیادی که در داخل کشور وجود دارد اشاره کرد و افزود: ما در داخل کشور توان انجام هر کاری را داریم و اگر به این موضوع باور و ایمان داشته باشیم، قطعا خداوند هم راه موفقیت را به ما نشان می‌دهد.
 
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه مهمترین موضوع در این زمینه این است که ما قدرت تفکر و تعقل را در بین جوانان افزایش دهیم عنوان کرد: همانطوری که اگر فردی موضوعی را به صورت کامل درک و فهم کرده باشد می‌تواند کامل در ارتباط با آن توضیح دهد یا بنویسد، اگر روش انجام کاری را هم به خوبی بفهمد، بدون هیچ مشکلی آن را انجام می‌دهد.
 
 
امام جمعه یزد افزود:  پیش نیاز تمام این موارد این است که ما بنشینیم و ابتدا به خوبی فکر کنیم و با تفکر و تعقل بالا، راه‌های انجام امور مختلف را بررسی کنیم و پس از به دست آوردن راه مناسب، به موفقیت برسیم.
 
وی افزود: متاسفانه امروزه برخی افراد اصلا به توانایی‌هایی که در داخل کشور هست اعتقاد ندارند و تکیه به خارج از کشور دارند، این افراد باید چشم امیدشان به خارج را بردارند و با توکل بر خدا، زمینه استفاده از ظرفیت‌های داخلی را فراهم کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: عدم اعتقاد به ظرفیت‌های داخل و بی توجهی به اهمیت تفکر و تعقل به دلیل سبک آموزشی است که 100 سال قبل انگلیسی‌ها به ما تحمیل کردند و الان به واسطه آن، جوانان ما 20 سال درس می‌خوانند ولی بیکار از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند.
 
ناصری یزدی با اشاره به اینکه به دانشگاه‌ها انتقاد کردم که این چه دانشگاهی است که بیکار تحویل جامعه دهد گفت: الان اکثر بیکاران در استان یزد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند و همین موضوع نشان می‌دهد که مشکلی در روند آموزشی وجود دارد.
 
امام جمعه یزد سطحی‌نگری را یکی از مهمترین ایرادات سیستم آموزشی ایران دانست و تصریح کرد: الان ما در صنایع نظامی و هسته‌ای برخی علوم که پیشرفت‌های چشم‌گیری به دست آوردیم، به دلیل کنار گذشتن سطحی نگری در آموزش‌ها و توجه به تفکر و تعقل است.
 
وی با تاکید بر اینکه خلاقیت و نوآوری یکی از موضوعاتی است که در صنایع ما کمتر به آن توجه شده ادامه داد: برخی صنایع در ایران بیش از 40 یا 50 سال فعالیت دارند ولی همچنان حتی در ظاهر محصولات خود هم هیچ تغییری نداده‌اند؛ طبیعی است که این صنایع نمی‌توانند نظر نسل‌های جدید را فراهم کنند و شکست می‌خورند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد به صنعت خودروسازی کشور اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین عرصه‌هایی که در کشور به بحث تفکر، تعقل و نوآوری توجه کمی داشته، صنعت خودروسازی است و در طول سال‌ها نتوانسته محصولات با کیفیت و قیمت مناسب و قابل رقابت ارائه کند.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1352 sec