شناسه خبر: 70619 منتشر شده در مورخ: 1397/12/27 ساعت: 10:18 گروه: اجتماعی
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه کادرسازی مهمترین نیاز کشور در ارتباط با سرمایه انسانی است گفت: نوآوری و خلاقیت حلقه گمشده بسیاری از صنایع کشور است.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست با مدیران فولاد آلیاژی ایران(یزد) اظهار داشت: الحمدالله خداوند متعال به ملت ایران لطف کرد و اتفاقی که همه انبیا و ائمه معصومین(ع) برای آن تلاش کردند و حاکمیت خداوند بر جامعه بیاید در این زمان رخ داد و انقلاب اسلامی در ایران ایجاد شد.

 
ناصری یزدی افزود: انقلاب اسلامی ایران زمینه استقلال کشور را فراهم کرد و در بحث اقتصادی و علوم مختلف هم هر جایی که تکیه بر ظرفیت‌های داخلی بود و به خداوند توکل داشتیم، توانستیم به بالاترین پیشرفت‌ها دست پیدا کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه عدم توجه به استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی موجود در مجموعه‌های مختلف یکی از مشکلاتی است که در جامعه وجود دارد گفت: چرا باید یک فرد با عنوان معلم وارد مدرسه شود و پس از 30 سال همچنان معلم باقی بماند تا بازنشسته شود.
 
امام جمعه یزد  افزود: این فرد می‌تواند در طول فعالیت خود مورد حمایت قرار گیرد و خود هم تلاش کند تا بتواند زمینه‌های پیشرفت خود را فراهم کرده و خود زمینه پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف را فراهم کند.
 
ناصری یزدی افزود: همین موضوع در ارتباط با کارگران هم وجود دارد، یک فردی که به عنوان کارگر وارد محل کار خود می‌شود می‌تواند مراحل ترقی را طی کند و پس از چند سال خودش به عنوان کارآفرین دست چند نفر دیگر را بگیرد و آنها را مشغول به کار کند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: با این وجود این کارگر تنها به یک کار مشغول می شود تا 30 سال فعالیت وی ادامه پیدا کرده و بعد از آن با همان عنوان کارگر بازنشسته شود و به خانه برگردد.
 
وی افزود: هر یک از افرادی که به عنوان مدیر در هر بخشی فعالیت دارند باید به پیشرفت و بهبود فعالیت افرادی که در کنار وی کار می‌کنند هم توجه داشته باشد، کادرسازی و تربیت نیروهای متخصص و متعهد از جمله مهمترین ضرورت‌هایی است که در بخش‌های مختلف جامعه ما باید مورد توجه قرار گیرد.
 
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که نیاز امروز صنعت و تولید در کشور است، بحث نوآوری و خلاقیت است که متاسفانه در طول سال‌های قبل خیلی مورد توجه نبوده و همین موضوع هم سبب شده که برخی از تولید کنندگان توان رقابت با دیگر نمونه‌ها را از دست بدهند و با شکست مواجه شوند.
 
ناصری یزدی بیان کرد: اتکای به خدا و اطمینان کردن به قدرت خداوند زمینه موفقیت و پیروزی در تمام امور را فراهم می‌کند و به عنوان نردبان ترقی برای تمام انسان‌ها به حساب می‌آید.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ایران ظرفیت های بسیار گسترده ای در حوزه‌های مختلف دارد گفت: د