شناسه خبر: 70006 منتشر شده در مورخ: 1397/11/28 ساعت: 19:46 گروه: اجتماعی
معاون استاندار یزد با بیان اینکه مدرک گرایی در جامعه آفتی برای دستیابی به توسعه و پیشرفت است خواستار فراهم شدن زمینه استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان در توسعه یزد شد.

به گزارش یزدی نیوز علی زینی‌وند بعد از ظهر امروز در نشست بانوان فعال استان در حوزه اقتصادی و اشتغال استان یزد اظهار داشت: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه ما بحث اشتغال از جمله اشتغال بانوان است.

 
وی با تاکید بر اینکه در امور مختلف باید به بانوان و جوانان محوریت داده شود خاطرنشان کرد: این موضوع در تاکیدات مقام معظم رهبری و دستورات رئیس جمهور به صورت ویژه وجود دارد و باید به این دو قشر از جامعه توجه ویژه داشته باشیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد به بیانیه گام دوم که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد گفت: این بیانیه ضروری بود و در کل دنیا هم مرسوم است که راهبردها تبیین شود.
 
زینی‌وند خاطرنشان کرد: این نقشه راه و تبیین راهبردها سبب می‌شود که همه قدر داشته‌های کشور را بدانیم و البته هرچه سریع‌تر خطاهای موجود را اصلاح کرده و راهبردهای آینده را دقیق‌تر و بهتر تنظیم کنیم.
 
وی با بیان اینکه الان به دهه پنجم ‌انقلاب وارد شدیم گفت: اگر دولتی‌ها یا هر بخش حکومت به گونه‌ای شیوه مدیریت خود را تنظیم کند که در این حلقه اداری کشور بخشی از ظرفیت‌ها نادیده گرفته شود یا استفاده نشود، حتما آن شیوه مدیریت دارای اشکال و ایراد است و باید حتما هرچه سریع‌تر اصلاح شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد ادامه داد: استانی همچون یزد در بسیاری از زمینه‌ها از جمله تاریخی، تمدن کهن، کارآفرینی، خلاقیت، سازگاری با سختی‌های طبیعت و موارد مختلف دیگر پیشرو بوده و واقعا الگوهای قابل ارائه برای دنیا دارد.
 
زینی‌وند تصریح کرد: از تمدن و سخت‌کوشی و خلاقیت یزد و یزدی بودن آنگونه که دیگران و حتی کشورهای پیشرفته اروپایی استفاده کرده‌اند، در یزد استفاده نشده و شاید نسل جدید کمی از این آرمان‌های یزدی در حال فاصله گرفتن است.
 
 
وی گفت: در کشوری با وضعیت ایران که به لحاظ جمعیت شناسی و جامعه شناختی و همچنین به لحاظ فعالیت جمعیت جوانش در وضعیتی به نام وضعیت پنجره جمعیتی قرار داریم، جمعیت فعال و اکثرا جوان هستند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد ادامه داد: در صحنه اقتصاد، تولید و استفاده از ظرفیت فعال‌ترین اقشار جامعه متاسفانه سال‌ها غفلت کردیم و دو قشر بانوان و جوانان که می‌توانند موتور محرکه اقتصاد باشند در کشور ما کنار گذاشته شده اند.
 
زینی‌وند افزود: این که مقام معظم رهبری تا این اندازه روی این نکته تاکید کرده‌اند برای نشان دادن اهمیت این موضوع و ضعفی است که در این حوزه داریم و باید برطرف کنیم.
 
وی خاطرنشان کرد: در راه استفاده از ظرفیت‌های موجود جامعه در راستای توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های اقتصادی، هر مانعی که وجود داشته باشد باید حتما برطرف شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد با تاکید بر اینکه متاسفانه مدرک‌گرایی در جامعه ما در طول چند دهه گسترش پیدا کرده گفت: بحث مدرک‌گرایی و همچنین دولت‌گرایی در بحث اشتغال آفت‌هایی هستند که با آن مواجه شدیم و باید در رفع آن تلاش کنیم.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1278 sec