شناسه خبر: 68159 منتشر شده در مورخ: 1397/09/12 ساعت: 11:22 گروه: شهرستان ها
معاون توانبخشی بهزیستی استان

مشکل اشتغال سد راه 50درصد از معلولان استان

مشکل اشتغال سد راه 50درصد از معلولان استان
درآستانه روزجهانی معلولان ،معاون توانبخشی بهزیستی استان با امام جمعه میبد دیدارکرد.

به گزارش یزدی نیوزمعاون توانبخشی بهزیستی استان دراین دیدار با بیان اینکه 50هزار معلول درسطح استان یزد داریم که 25هزار نفر آن تحت پوشش بهزیستی قرار دارند گفت:یکی ازمشکلاتی که معلولان بعنوان چالش به آن نگاه می کنندمناسب سازی فضاهای فیزیکی ،مبلمان شهری و تردداست.

 
دکترغنیمت ناهماهنگی سطوح،عدم ورودی مناسب در پیاده روها و سدمعبرهایی که مغازه داران در پیاده رو ایجادکرده اند را از مشکلات عمده دراین زمینه برشمرد و گفت:همه دستگاهها به ویژه سازمان نظام مهندسی و شهرداری ها باید کمک کنند تا بحث تردد و آمد وشد معلولان را درسطح شهر فراهم کنیم .مشکل اشتغال سد راه  50درصد از  معلولان استان
 
وی با بیان اینکه معلولان در تردد عمومی هم دچارمشکل هستند افزود: متاسفانه درجابه جایی معلولان با اتوبوس ها و پایانه ها هم دراستان مشکل وجود دارد و مناسب سازی نشده است و ما به خاطر این مشکلات کمتر حضور این عزیزان را درسطح شهر داریم .
 
معاون توانبخشی بهزیستی استان اشتغال را یکی دیگر ازمشکلات معلولان عنوان کرد و گفت: 50درصد معلولان مشکل اشتغال دارند و این مشکل دربعضی از گروهها مثل نابینایان تا 70 درصد هم می رسد.
 
غنیمت افزود:از تمام کسانی که دربخش خصوصی و یا دولتی هستند درخواست داریم نسبت به اشتغال معلولان احساس مسئولیت کنند چرا که بسیاری از اینها توانمندهستند و می توانند بعنوان یک نخبه کارکنند.
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/4820 sec