شناسه خبر: 67401 منتشر شده در مورخ: 1397/08/01 ساعت: 14:59 گروه: فرهنگی و هنری
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد از مرمت خانه فرخی یزدی و تبدیل آن به خانه هنرمندان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان سال جاری تحویل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش یزدی نیوز«عباس ملازینلی»، با اشاره به صاحب‌ خانه شدن هنرمندان یزدی، اظهار کرد: خانه تاریخی فرخی به خانه هنرمندان یزد تبدیل می ‎ شود.

 
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با میراث فرهنگی یزد در رابطه با ترمیم خانه فرخی، تصریح کرد: این خانه که تخریب و نیاز به مرمت دارد، طی تفاهم‌نامه‌ای به صورت مشترکی با اعتبار 120 میلیون تومان از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و 100 میلیون تومان مرمت میراث فرهنگی در سنوات گذشته مرمت و قابل بهربرداری خواهد شد.
 
این مسئول پایان عملیات مرمت خانه فرخی یزدی را تا پایان سال جاری عنوان و بیان کرد: خانه فرخی با وجود کوچک بودن به طور موقت خانه هنرمندان خواهد شد، اما هدف اصلی از مرمت و احیای این خانه، ایجاد موزه فرخی شاعر فرهیخته و روزنامه‌نگار یزدی است.
 
ملازینلی با اشاره به این که مراحل اخذ مجوزهای خانه هنرمندان یزد نیز به زودی به پایان خواهد رسید، گفت: هنرهای 9 گانه یزد که حدود 200 هنرمند را شامل می‌شود، نیازمند خانه‌ای ویژه‌ی هنرمندان هستند چرا که یزد دیرینه‌ای پیوسته با هنر و هنرمندان دارد و این میراث به خوبی باید محافظت و قابل استفاده شود.
 
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1373 sec