شناسه خبر: 116722 منتشر شده در مورخ: 1399/05/09 ساعت: 11:29 گروه: اجتماعی
مسئول قرارگاه جهادی بقیه‌الله در یزد خبر داد؛

اهدای تاکنون ۳۶ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان یزد

اهدای تاکنون ۳۶ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان یزد
مسئول قرارگاه جهادی فرهنگی بقیه‌الله در استان یزد گفت: تعداد ۳۶ سری جهیزیه از طرف قرارگاه بقیه‌الله به نوعروسان نیازمند در شهرستان‌های یزد، مهریز و ابرکوه هدیه شد.

به گزارش یزدی نیوز«نصیر عباسی مهرآبادی» در این مورد تصریح کرد: قرارگاه جهادی فرهنگی حضرت بقیه‌الله(عج) که در ایام اربعین و ماه صفر در قالب امانت‌داری، راهنمای زوار و ستاد گمشدگان در حرم حضرت علی(ع) در نجف اشرف و حرم عسکریین(ع) در سامرا فعالیت دارد، در طول سال نیز در داخل ایران دست به اقدامات مختلف فرهنگی و جهادی می‌زند.

 
وی با بیان این که یکی از طرح‌های این مجموعه، تهیه جهیزیه با کمک خیرین بازار سرمایه برای افراد نیازمند و بی‌سرپرست است، افزود: بعد از اربعین حسینی سال ۹۷ با پیگیری‌های انجام شده، اولین سری جهیزیه وارد شهرستان ابرکوه شد.
 
عباسی خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون ۳۶ سری جهیزیه از طریق این قرارگاه تهیه و به دست نوعروسان نیازمند در شهرستان‌های یزد، مهریز و ابرکوه رسیده است.
 
وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا در سال جاری و اهمیت فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پررنگ در طرح مواسات و کمک‌های مؤمنانه، در روزهای اخیر ۱۰ سری جهیزیه در مجموع به ارزش دو میلیارد ریال با کمک خیرین تهیه و به نوعروسان نیازمند اهدا شد.
 
مسئول قرارگاه جهادی فرهنگی بقیه‌الله در استان بیان کرد: هر سری از جهیزیه‌ها شامل ۲۱ قلم کالا از جمله یخچال‌فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق‌گاز، فرش و جاروبرقی است که در راستای رونق تولید داخلی و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب، تمام کالاها ایرانی و از تولیدات داخلی خریداری می‌شود.
 
عباسی در پایان با تأکید بر این که در وضعیت اقتصادی فعلی که بسیاری از والدین توانایی مالی خرید جهیزیه را نداشته و اغلب جوانان به دلیل مشکلات مالی ازدواج را به تعویق می‌اندازند، مشارکت مردم و خیران استان در تأمین جهیزیه، موجب ترویج فرهنگ ازدواج در بین جوانان و کمک به نیازمندان می‌شود.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1343 sec