شناسه خبر: 116304 منتشر شده در مورخ: 1399/04/16 ساعت: 12:44 گروه: فرهنگی و هنری
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، کنکور زدگی را از آسیب های جدی دانست که گریبانگیر دانش آموزان استان یزد شده است.

به گزارش یزدی نیوز، عباسعلی دانافر در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی یاریگران زندگی در یزد، یکی از دلایل موفقیت آموزش و پرورش استان را حضور ۲ هزار خیر مدرسه ساز و مدرسه یار دانست و از بینش و نگرش عمیق خیرین قدردانی کرد.

 
عباسعلی دانافر با بیان اینکه مهمترین مأموریت راهبردی آموزش و پرورش، اجرای سند تحول بنیادین است، ارتقا سلامت دانش آموزان و آموزش‌های مرتبط با پیشگیری از رفتارهای پرخطر در بین دانش آموزان را یکی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین عنوان کرد.
 
وی با اشاره به اینکه یک درصد دانش آموزان در کشور هم اکنون درگیر آسیب‌های اجتماعی هستند، افزود: با پژوهش‌های صورت گرفته حدود ۲۵ درصد دانش آموزان هم در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند که باید با غربالگری و شناسایی، تحت مراقبت و آموزش‌های پیشگیری قرار گیرند.
 
دانافر، کنکورزدگی و توجه صرف به مباحث علمی و آموزشی را یکی از آسیب‌های جدی برشمرد و اظهار داشت: وظیفه ما تربیت افراد خلاق، کارآفرین، مشارکت جو، مسؤولیت پذیر، اخلاق مدار و دارای مهارت‌های اجتماعی و مهیا برای زندگی است.
 
وی از دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی و خیرین و همراهی و مساعدت آنها قدردانی کرد و افزود: با آغاز مهر ۹۹ هیچ فعالیتی در آموزش و پرورش نباید تعطیل شود و باید با ارائه راهکارهای خلاقانه همه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی دنبال شود.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1393 sec